ßßß Cookit - przepis na Smalec ze skwarkami — smalczyk

Smalec ze skwarkami — smalczyk

nazwa

Wykonanie

Inne (8)
Kalkulatory dietetyczne (3)
Kuchenne porady (5)
Przepisy kulinarne (89)
Mięso (39)
Drób (16)
Ryby i owoce morza (7)
Wieprzowina (18)
Wołowina (1)
Nabiał (21)
Napoje (1)
Pizza (6)
Posiłek (62)
Kolacja (7)
Obiad (24)
Obiadokolacja (6)
Podwieczorek (5)
Przekąska (7)
Śniadanie (14)
Produkty zbożowe (32)
Słodycze i desery (21)
Warzywa i Owoce (32)
Dla smartfonów
Zeska­nuj powyż­szy QR Code aby uzy­skać szybki dostęp do strony na swoim urzą­dze­niu mobil­nym.
Chmurka tagów
boczek bułka tarta cebula chleb cukier kryształ cukier trzcinowy cukier waniliowy i wanilinowy czosnek drożdże piekarnicze filet z kurczaka jaja i przetwory z jaj jogurt naturalny kakao kasza gryczana kiełbasa majonez makaron marchewka margaryna masło ekstra śmietankowe i klarowane miód pszczeli mleko mąka kukurydziana mąka pszenna mąka żytnia ogórki kiszone konserwowe i korniszony olej rzepakowy oliwa z oliwek otręby pszenne owsiane i ryżowe pestki dyni pieczarki białe cremini i portobello pomidor płatki orkiszowe płatki owsiane płatki pszenne rodzynki ryż parboiled sałata schab ser biały ser żółty siemię lniane twaróg ziemniaki śmietana i śmietanka
(Głosów: 1, wynik: 5 , 00 na 5)
Loading...
Sma­lec ze skwar­kami — siła tkwi w pro­sto­cie. Dosłow­nie. Jest to dosko­nałe, smaczne, wyso­ko­ka­lo­ryczne, bar­dzo trwałe, ale i bar­dzo nie­zdrowe sma­ro­wi­dło do pie­czywa.
Dzi­siej­szy prze­pis będzie zwię­zły i tre­ściwy, bo cóż można napi­sać o potra­wie skła­da­ją­cej się rap­tem z jed­nego skład­nika wyj­ścio­wego. Oczy­wi­ście można by pisać peany w ramach dzięk­czy­nie­nia oso­bie, która pierw­sza wpa­dła na pomysł zesma­że­nia na patelni pokro­jo­nej w kostkę sło­niny, ale że nie wiemy kto i kiedy to był…
odpo­wia­da­jąca nam ilość sło­niny,
sól (może być mor­ska, kamienna, warzona — dzi­siaj i tak będzie nie­zdrowo 😉 )
szczypta wol­nego czasu.
Aby sma­lec ze skwar­kami zawie­rał coś do prze­gry­zie­nia, umytą sło­ninę kro­imy w grub­szą kostkę . Taką wiel­ko­ści paznok­cia. Skwarki i tak się porząd­nie wyto­pią i znacz­nie zmniej­szą swoją obję­tość, więc nie ma stra­chu.
Sło­ninę deli­kat­nie opró­szamy solą i sma­żymy na patelni wyta­pia­jąc tłuszcz. A powsta­nie go sporo. Aby sma­że­nie sło­niny nie trwało całą wiecz­ność, roz­to­piony sma­lec (bez skwar­ków) możemy odle­wać za pomocą małej cho­chelki do bla­sza­nego ron­delka. Gdy skwarki znacz­nie się już skur­czą, ewen­tu­al­nie pod­le­wamy je nie­wielką ilo­ścią zabra­nego wcze­śniej tłusz­czu i sma­żymy aż się przy­ru­mie­nią. Na koniec łączymy wszystko razem, zosta­wiamy do lek­kiego prze­sty­gnię­cia i wle­wamy do sło­icz­ków do cał­ko­wi­tego zesta­le­nia .
Tak otrzy­many sma­lec ze skwar­kami jest bar­dzo trwały. Nie mam poję­cia jaki jest jego ter­min przy­dat­no­ści do spo­ży­cia, bo z lodówki znika bar­dzo szybko. Mak­sy­mal­nie prze­sie­dział w niej chyba ponad mie­siąc (bo musie­li­śmy naj­pierw wsza­mać znacz­nie mniej trwałą kieł­ba­siankę) i nadal był “zja­dliwy”. Jeśli wie­cie ile taki smal­czyk może prze­trwać w sta­nie jadal­nym, to uświa­dom­cie mnie pro­szę w komen­ta­rzach.
Smacz­nego!
Inni trafili tutaj szukając
sma­lec ze skwar­kami
Zobacz podobne przepisy
Mięsna zupa pomidorowa z kluskami lanymi i warzywami
Parówkowe serduszka ›
Napisano w Wieprzowina
Źródło:http://bombakaloryczna.pl/smalec-ze-skwarkami-smalczyk