ßßß Cookit - przepis na Nowoczesne pierogi ruskie

Nowoczesne pierogi ruskie

nazwa

Wykonanie

Lubię sięgać po tradycyjne przepisy i przerabiać je na nowoczesną modłę. Ostatnio na warsztat wzięłam pierogi ruskie, które przygotowałam w wersji dla leniwych. Wyszły mi absolutnie rewelacyjne naleśniki z farszem ruskim . Nie spoczywam jednak na laurach. Tym razem wykonałam pierogi ruskie w nieco zmodyfikowanej wersji. Boczek zastąpiłam salami, a twaróg serem solankowym. Chcesz wiedzieć jak wyszło? Czytaj dalej.
Nowoczesne pierogi ruskie
Szukasz przepisu na pierogi ruskie? Mam dla Ciebie przepis na nowoczesne ruskie, które zachwycą Twoją rodzinę. To Idealny obiad lub kolacja. Sprawdź!
Przygotowując te pierogi skorzystałam ze sprawdzonego już przepisu na ciasto na pierogi (klik). Jeżeli nie masz takiego koniecznie sprawdź mój. Ciasto jest szybkie i łatwe w przygotowaniu, a pierogi po ugotowaniu są miękkie.
Składniki na farsz:
100 g dobrej jakości salami
100 g sera solankowego – ja wykorzystałam ser bałkański z mleka owczego, niemniej nada się też zwykła feta
1 duża cebula lub 2 mniejsze
2 ząbki czosnku
4 ugotowanie ziemniaki średniej wielkości
3 łyżki jogurtu naturalnego
sól morska
świeżo zmielony pieprz kolorowy
Sposób przygotowania:
Ciasto przygotowuję zgodnie z przepisem na pierogi z boczniakami (klik).
Farsz: Ziemniaki obieram i gotuję aż będą miękkie. Odcedzam i rozgniatam widelcem. Pozostawiam do ostygnięcia. W międzyczasie kroję salami na bardzo małe kawałki i podsmażam z drobno posiekaną cebulą. W związku z tym, że salami jest dosyć tłustą kiełbasą rezygnuję z innego tłuszczu podczas smażenia. Gdy cebula się zeszkli dodaję pokrojony w cienkie plasterki czosnek i smażę jeszcze przez 2-3 minuty. Następnie wkładam na patelnię ostudzone ziemniaki i pokruszony ser bałkański. Doprawiam solą i pieprzem (ostrożnie z solą, ponieważ ser jest słony). Aby farsz nie był zbyt suchy na sam koniec dokładam jogurt naturalny. Mieszam wszystkie składniki.
Z przygotowanego ciasta wycinam szklanką okrągłe placki i wypełniam je farszem. Gotuję w wodzie z dodatkiem oleju roślinnego. Gotowe pierogi podaję z przysmażoną cebulką. W wersji dietetycznej dobrze smakują także z jogurtem naturalnym lub kwaśną śmietaną.
Jako dodatek do pierogów przygotowałam szybki domowy barszcz czerwony. Gotował się w czasie, gdy ja lepiłam pierogi. Na dwa kubki barszczu potrzebujesz:
1 średniej wielkości burak
1 mała cebula
2 ząbki czosnku
1 łyżeczka octu
1 liść laurowy
szczypta majeranku
szczypta ostrej papryki
sól morska i pieprz do smaku
Wszystkie warzywa kroję na mniejsze kawałki i umieszczam w garnku wraz z liściem laurowym i majerankiem. Zalewam wodą i zagotowuję. Doprawiam do smaku solą, pieprzem (tego nie żałuję), ostrą papryką i octem. Gotuję na małym ogniu przez ok godzinę.
A Ty jak przygotowujesz pierogi ruskie?
Podobał Ci się ten przepis? Skomentuj go i podziel się nim z innymi.
Sprawdź także:
Pierogi z boczniakami i serem bałkańskim
Gulasz wołowy z dynią i jarmużem
Indyk w słodkim sosie figowym z puree marchewkowym
Źródło:http://emaliowanyczajnik.pl/2016/03/nowoczesne-pierogi-ruskie