Co przygotować na kolację?

nazwa

Wykonanie

Sałatka z resztek…Pyszna, pożywna i kolorowa! Znudziły mi się kanapki na kolację. Zaczęłam więc przyrządzać sałatki na kolację . Sałatka z kurczaka i labneh to resztki jakie znalazłam w lodówce. Nie od dzisiaj przyrządzam posiłki z resztek . Prowadzę ekonomiczny styl życia, a przy tym staram się żyć ekologicznie i nie marnować jedzenia. Sałatki zawsze można zrobić z resztek. Jestem przekonana, że każdy z Was poradzi sobie z domowym przepisem na sałatkę.
Sałatka z resztek powstała u mnie z kurczaka i sera jogurtowego labneh. Nie, nie, kupuję gotowy labneh i jestem bardzo zadowolona, że ser jest naturalnie smaczny. Ostatnio wpadły mi w ręce japońskie bakłażany. Są to długie, cienkie i jasnofioletowe bakłażany. Smakiem raczej się nie różnią od tradycyjnych bakłażanów. Świetnie smakują w sałatce skropione winegretem.
2 porcje
Składniki:
150 g mieszanej sałaty
1 japoński bakłażan, ok. 250 g
2 łyżki kokosowego oleju
1 pomidor
½ czerwonej papryki
kilka krążków białej cebuli
200 g smażonego fileta z kurczaka
5 kulek labneh
1 łyżka prażonych pinii
2 łyżki oliwy
1 łyżka soku z cytryny
2 łyżeczki białego octu balsamicznego
½ łyżeczki suszonych prowansalskich ziół
¼ łyżeczki granulowanego czosnku
Sałatę opłukaj, osusz i ułóż na talerzu. Pokrój bakłażana na plasterki, posól i odstaw na 15 minut. Następnie usmaż na kokosowym oleju.Pokrój kurczaka na kawałki i wraz z bakłażanami, pokrojonymi pomidorami i papryką ułóż na sałacie. Powciskaj labneh i posyp prażonymi piniami. Wlej oliwę, sok z cytryny i ocet balsamiczny do małego słoiczka. Dodaj przyprawy i odrobinę soli. Zakręć słoik i mocno wstrząśnij. Polej sałatkę winegretem.
Źródło:https://codojedzenia.pl/salatka-z-resztek-salatki-przepisy