ßßß Cookit - przepis na Klopsiki z salciccia w pomidorowym sosie

Klopsiki z salciccia w pomidorowym sosie

nazwa

Wykonanie

Klopsiki, czy szwedzkie köttbullar to narodowe danie Szwedów. Pisałam już o tym niejednokrotnie. Moje dzieci je uwielbiają, a dzisiaj zaskoczyłam je nieco włoską wariacją. Upiekłam klopsiki z dodatkiem surowej salciccia, które później zanurzyłam we wspaniałym pomidorowym sosie . Całość podałam ze spaghetti. Jakże inne danie niż köttbullar ze spaghetti z zielonym pesto.
No to obiad z głowy, a co Wy dzisiaj ugotowaliście?
Składniki:
5 – 8 porcji
1 kg mielonego mięsa, wieprzowo wołowe
300 g surowej kiełbasy salsiccia
200 g ricotta lub innego serka
1 jajko
1 dl płatków kukurydzianych
1 czerwona cebula, drobno posiekana
6 ząbków czosnku, przeciśnięte przez praskę
3 łyżki drobno posiekanej natki pietruszki
sól do smaku
1 łyżeczka czarnego pieprzu
Sos pomidorowy
5oo ml passata z pomidorów
3 ząbki czosnku, przeciśnięte przez praskę
1 cebula, drobno posiekana
garść świeżych ziół, w mniebazylia, rozmaryn, tymianek, posiekane
1 łyżka przecieru pomidorowego
1 łyżka brązowego cukru
sól i pieprz do smaku
1 łyżka oliwy z oliwek
Dodatkowo
350 g spaghetti, waga sucha
natka do posypania
Wykonanie:
Z podanych składników zrób farsz. Formuj małe kulki – klopsiki i układaj na blaszy wyłożonej pergaminem. Piecz klopsiki na 160ºC (termoobieg) przez 30 minut.
W tym czasie przygotuj sos. Podsmaż cebulę i czosnek na oliwie. Dodaj posiekane zioła, pomidory i przecier pomidorowy. Gotuj sos przez 10 minut, po czym zmiksuj. Dopraw sos solą i pieprzem.
Ugotuj spaghetti al dente w lekko osolonej wodzie. Odcedź ale zaoszczędź 100 ml wody, w której było gotowane spaghetti. Wlej wodę do sosu, wymieszaj i dodaj klopsiki, a następnie wymieszaj wszystko ze spaghetti. Posyp natką pietruszki.
Polecane przepisy
Ikea na swiatecznym talerzu
Kuchnia szwedzka- szwedzkie pulpeciki köttbullar
Zielone spaghetti z köttbullar czyli szwedzkimi klopsikami
Szpinakowe kopytka z klopsikami w sosie pomidorowym
Źródło:http://codojedzenia.pl/klopsiki-z-salciccia-w-pomidorowym-sosie