ßßß Cookit - przepis na Mini tarta serowa z kurczakiem i kurkami

Mini tarta serowa z kurczakiem i kurkami

nazwa

Wykonanie

Mamy sezon na grzyby, prawdziwki i kurki, to moje ulubione. Jest tyle możliwości, a tak mało czasu na gotowanie :) Uwielbiam tarty, więc postanowiłam zrobić je z kurkami, które kupiłam dwa dni wcześniej.
Składniki do ciasta kruchego:
250 g mąki,
100 g margaryny lub masła,
2 żółtka,
szczypta soli,
1-1,5 łyżki śmietany
Mąkę przesiewamy przez sito, dodajemy wszystkie pozostałe składniki i w rękach zagniatamy, aż do uzyskania jednolitej masy. Wkładamy do lodówki na 1/2 godziny, najlepiej pod przykryciem, by ciasto nie obeschło.
Składniki nadzienia:
250 dkg kurek lub prawdziwków
1 podwójny filet z kurczaka
1 drobno pokrojona cebula
3 łyżki śmietany
sery pleśniowe, po jednym ukrojonym kawałku sera mozzarella, camembert i sera Lazur na jedną tartę
oregano, sól, pieprz, przyprawa kamis do gyrosa
masło lub oliwa do smażenia prawdziwków lub kurek
Grzyby smażymy na patelni, po odparowaniu wody dodajemy pokrojoną cebulę. Po usmażeniu dodajemy śmietanę, sól, pieprz, oregano i mieszamy, nie gotujemy już.
Pokrojone w kostkę filety z kurczaka marynujemy w przyprawie do gyrosa i krótko obsmażamy na oliwie na złoty kolor.
Kulkę ciasta kroję na równe kawałki, każdy kawałek ciasta rozwałkowuję wałkiem i wypełniam foremki ceramiczne. Wskazane jest wypełnić je fasolką, aby ciasto nie urosło ( dlatego nie dodałam proszku do pieczenia). Ja nie miałam fasolki, więc w trakcie pieczenia, jak ciasto zaczęło rosnąć przygniotłam je ręcznikiem kuchennym.
Ciasto w foremkach wkładamy do nagrzanego pieca do 200 stopni na 20 minut. Następnie wyjmujemy foremki z ciastem i wypełniamy je szybko kurczakiem, masą grzybowo-śmietanową, kładziemy trzy różne kawałki sera , posypujemy oregano i z powrotem wkładamy je do piekarnika.
Pieczemy, aż do uzyskania złotego koloru ciasta i lekkiego rozpuszczenia serów. Ozdabiamy świeżym tymiankiem.
Ciekawa jestem, jakie macie sprawdzone przepisy na tarty, które smakują Wam i Waszym gościom.
Napisz swoją propozycję :)
Źródło:http://tapasdecolores.blogspot.com/2013/10/mini-tarta-serowa-z-kurczakiem-i-kurkami.html