ßßß Cookit - przepis na Buły nadziewane, pikantne

Buły nadziewane, pikantne

nazwa

Wykonanie

Buły nadziałam pieczarkami, cebula, szczypiorkiem i serem. Są bardzo sycące, pikantne, smaczne na ciepło, jak i na zimno. Receptura potrawy została skomponowana specjalnie do piwa Książęce Burgundowe Trzy Słody. Dodatek piwa nadał bułkom ciekawy kolor, w smaku już nie było wyczuwalne. Mam wrażenie iż buły zyskały na świeżości. Czekałam z wpisem, aby zobaczyć jak zachowują się na drugi dzień - były smaczne tak samo jak dnia poprzedniego.
Składniki:
Ciasto:
500g mąki pszennej (u mnie tortowa) + do obsypania stolnicy
1 jajko + drugie do posmarowania bułek
2 łyżki oliwy
2 łyżeczki drożdży instant
szklanka piwa (u mnie Książęce Trzy Słody)
łyżeczka soli
łyżeczka cukru
Farsz:
300g pieczarek
5-6 cebul
łyżka masła
pęczek szczypioru
350g startego żółtego sera ( pozostawiamy trochę aby obsypać na wierzchu bułki)
ok. łyżki oregano
3-4 szczypty pieprzu młotkowanego z kolendrą
3-4 szczypty soli
1 szczypta papryki ostrej
Wykonanie:
Ciasto:
Ciasto wyrobiłam w automacie do pieczenie chleba, gdzie wlałam na początku oliwę, wbiłam jajo i na koniec wlałam piwo. Potem składniki suche zaczynając odsoli, następnie wsypałam przesianą mąkę, dodałam drożdże i cukier. Nastawiałam na wyrabianie i po 1,5 godziny miałam ciacho wyrośnięte na bułki.
Jeśli jednak nie posiadacie maszyny, wszystkie składniki dodajecie do miski, wyróbcie dłońmi, gdy ciasto będzie sprężyste i odchodziło od dłoni, przełóżcie do drugiej miski wysmarowanej oliwą, przykryjcie czystą ścierką i odstawcie w ciepłe miejsce na 1 godzinę.
Farsz:
Gdy ciasto wyrasta przygotowujemy farsz.
Pieczarki pędzelkiem oczyszczamy, kroimy w plastry, wrzucamy na suchą rozgrzaną patelnię, od razu dodajemy szczyptę soli - pieczarki puszczą soki
W tym czasie obieramy z łupin cebulę, kroimy na pół, potem znowu na połowę i w plasterki
Gdy woda z pieczarek wyparuje, dodajemy łyżkę masła i dorzucamy pokrojoną cebulę.
Przyprawiamy farsz, gdy cebula się zeszkli farsz jest gotowy.
Pozostał nam szczypior do pokrojenia, jeśli macie ser w kostce to dobry moment aby go w tej chwili zetrzeć na tarce o grubych oczkach
Przygotowanie bułek:
Nastawiamy piekarnik na 200*C
Na obsypaną mąką stolnicę przekładamy ciasto, jeszcze chwilę wyrabiamy, rozwałkowujemy na prostokąt, kroimy w paski (u mnie od kciuka do palca serdecznego - rozstawione palce na max),wysokość o połowę niższą.
Na środek paska kładziemy ser, następnie szczypior i na koniec pieczarki z cebulą. Zawijamy wszystko, tak aby powstało coś podobnego do formy palucha.
Jeśli wolicie okrągłe, nie ma przeciwwskazań ;)
Postępujemy ze wszystkimi bułkami.
Bułki przekładamy na obsypaną mąką blachę, smarujemy rozkłóconym jajkiem, obsypujemy na wierzchu pozostałym serem i dodatkowo oregano.
Wstawiamy do nagrzanego piekarnika na środkową półkę pieczemy ok. 20 minut ( bez opcji termoobiegu)
Bułki są gotowe gdy się zarumienią i ser będzie wyraźnie "bulgotał"
Źródło:http://mojakulinarnaprzygoda-agiatis.blogspot.com/2013/11/buy-nadziewane-pikantne.html