ßßß Cookit - przepis na Wieprzowina madras

Wieprzowina madras

nazwa

Wykonanie

Ostatnio miałam w lodówce dwa kotleciki wieprzowe i zastanawiałam się co z nich przygotować. Na tradycyjne kotlety nie maiłam ochoty, nieco mniej tradycyjne, bo z ananasem byly dzień wcześniej. Poza tym chciałam również coś szybkiego, łatwego i nowego. Niezbyt dużo wymagań, prawda? ;) Przejrzałam kilka przepisów i ostatecznie zdecydowałam się na przyrządzenie własnej wersji popularnego indyjskiego curry madras.
2 średnie cebule
4 ząbki czosnku
1-2 cm startego imbiru
1 papryczka czerwone chili
2 łyżki pasty madras
2 plastry schabu,
puszka pomidorów
1-2 łyżki płynnego miodu
3-4 łyżki octu balsamicznego
pęczek kolendry
sól, pieprz
jogurt naturalny do przybrania
Drobno posiekaną cebulę, czosnek i chili pokrojone w cienkie plasterki i utarty imbir przesmażyć na głębokiej patelni. Dodać 2 łyżki pasty maras i dobrze wymieszać, można podlać niewielką ilością wody, aby sos był nieco rzadszy. Dodać mięso i smażyć aż zmieni kolor. Wlać pomidory, miód, ocet oraz drobno posiekaną kolendrę. Wszystko smażyć przez kilkanaście minut na niewielkim ogniu.
Podawać z chlebkiem nan lub ryżem (ja z braku jednego i drugiego podalam z tortillą i muszą przyznać że też bardzo dobrze smakowało), przybrać jogurtem, posypać kolendrą i od razu podawać.
Smacznego!
Źródło:http://codzienne-gotowanie.blogspot.com/2012/04/wieprzowina-madras.html