ßßß Cookit - przepis na Makaron w sosie pieczarkowo-szpinakowym

Makaron w sosie pieczarkowo-szpinakowym

nazwa

Wykonanie

Sos pieczarkowo-szpinakowy jest zdrowszą alternatywą sosu śmietanowego. Dzięki dodaniu pieczarek sos ma fajną konsystencje i przepyszny, grzybowy posmak.
Do przygotowania tego dania użyłam makaronu tagliatelle z dodatkiem bazylii. Doskonale sprawdzi się każdy inny, który znacie i lubicie.
Skład (2 – 4 porcje)
1/2 standardowego opakowania makaronu,
5 pieczarek,
1 czerwona cebula,
1/2 opakowania świeżego szpinaku,
2 łyżki serka mascarpone,
2 łyżki jogurtu greckiego,
1/2 łyżeczki suszonego tymianku,
1-2 łyżki oleju rzepakowego,
sól i pieprz do smaku.
Makaron ugotować al dente według instrukcji na opakowaniu (powinien być lekko twardszy niż normalnie, jeśli normalnie gotujecie na al dente to wyjmijcie go troszkę szybciej – lekko dogotuje się po dodaniu do sosu), zostawiając 1/2 szklanki wody z gotowania.
Cebulę drobno pokroić i podsmażyć na odrobinie oleju, dodając sól. Pieczarki pokroić i dodać do zeszklonej cebuli, lekko podsmażyć. Pieczarki i cebulę przełożyć do misy blendera, dodać tymianek i pieprz, zmiksować na gładką masę.
Przełożyć z powrotem na patelnię, dodać serek mascarpone, podgrzewać aż się rozpuści. Następnie dodać jogurt i wodę z gotowania makaronu (w zależności od potrzeby, sos można lekko zredukować, lub dodać mniej wody. Nie powinien być zbyt rzadki) wszystko wymieszać i dodać ugotowany makaron.
Obtoczyć makaron dokładnie w sosie, następnie dodać świeży, umyty szpinak. Przykryć całość i dusić przez chwilę, aż szpinak lekko „zwiędnie” i bez problemu wmiesza się w makaron. Całość przełożyć na talerz i ozdobić listkami świeżego szpinaku. Smacznego!
Oceń przepis:
Przepis na
Opublikowano
2014-02-10
Czas przygotowania
10M
Czas gotowania
15M
Całkowity czas
25M
Średnia ocena
4 . 5
na podstawie 6 ocen
Bardzo łatwe do 30 minut Makarony i kluski Przepisy Wegetariańskie obiady
Tagi
pieczarki szpinak
Autor
Anna Sudoł
Z zawodu informatyk, z serca kucharz. Wegetarianka i wyznawczyni absolutnej relaksacji kuchennej. Twardy charakterek łagodzi i rekompensuje ludziom smacznym jedzeniem. Wiecznie w kuchni, wiecznie coś kombinuje. Chciałaby zostać sama sobie szefem i stworzyć coś co zapadnie wszystkim w pamięć.
Poprzedni wpis
TOP 5 - Ulubieńcy tygodnia
Następny wpis
Zdrowa i szybka sałatka z serem halloumi
Makaron z cukinią w sosie pomidorowym
Jest to przepis awaryjny. Składniki, żeby go zrobi [...] Czytaj dalej +
Makaron pesto rosso
Domowej roboty pesto to łatwy, szybki i bardzo sma [...] Czytaj dalej +
Makaron ryżowy z grzybami shi-take
Szybkie pomysły na obiad to jest to czego nam wszy [...] Czytaj dalej +
Makaron ryżowy z warzywami
Makaron w podobnym stylu do publikowanego wcześnie [...] Czytaj dalej +
Źródło:http://www.grochemogarnek.pl/2014/02/makaron-w-sosie-pieczarkowo-szpinakowym