ßßß Cookit - przepis na Dynia w syropie

Dynia w syropie

nazwa

Wykonanie

Tysiące sprawdzonych przepisów na dobre jedzenie i drinki!
Autor Agnieszka Kręglicka
Fot. Jakub Pajewski
Czas przygotowania: powyżej 60 minut
Poziom trudności: średnie
Region: kuchnia meksykańska
Ilość osób: dla 2 osób
Średnia ocena potrawy
Oceń przepis (0 głosów)
2 szklanki brązowego cukru
1/2 szklanki wody
2-3 laski cynamonu
5 gwiazdek anyżu
1 pomarańcza
2 suszone gruszki
1 garść suszonych moreli
1 garść suszonych śliwek
6 obranych plastrów dyni
Dynia w syropie - sposób przygotowania: Cukier gotujemy z wodą, cynamonem i anyżem. Pomarańczę obieramy dokładnie ze skóry, kroimy w plastry. Gruszki kroimy wzdłuż. Wrzucamy suszone owoce i dynię do syropu i gotujemy na wolnym ogniu, aż dynia i owoce zmiękną i nasiąkną syropem. Pod koniec gotowania dodajemy plastry pomarańczy i jeszcze chwilę gotujemy. Dynię z owocami podajemy na zimno, w karmelowym syropie.
Co kiełkuje na talerzu...
3-4 osób) 300 g mieszanych kiełków 2 pomarańcze 3 łyżki pestek dyni 2 łyżki syropu klonowego łyżka wody Dressing: 10 łyżek oliwy, 3 łyżki soku z cytryny, łyżka wody, sól, pieprz Kiełki płuczemy i osuszamy. Pomarańcze obieramy i filetujemy. Mocno rozgrzewamy suchą patelnię. Podprażamy na niej pestki
Pączki serowe z polewą czekoladową
Tatar wołowy na grzankach [Jakub Kuroń gotuje]
Falafel z zielonym tahini [Jakub Kuroń gotuje]
Kruche ciasteczka z włoskimi orzechami
Dodaj swój przepis
Idealne faworki są chrupiące, delikatne i bardzo się kruszą ("przyozdabiając" przy tym twoją bluzkę). Karnawał wciąż trwa, więc zachęcamy do smażenia. Oto sprawdzone przepisy na trzy rodzaje faworków.
Zobacz też:
Domowe soki
Oprawa stołu
Źródło:http://ugotuj.to/ugotuj/174602035/dynia w syropie/p