ßßß Cookit - przepis na Makaron ze szpinakiem, gorgonzolą, cukinią i pieczarkami

Makaron ze szpinakiem, gorgonzolą, cukinią i pieczarkami

nazwa

Wykonanie

Obchodziłam ostatnio okrągłe urodziny. Osiemnastka z dwunastoletnim doświadczeniem :) Z tej okazji zaprosiłam przyjaciół z drugiego końca Polski. Przyjechali dzień wcześniej, uznałam więc to za idealną okazję by Pani Smaczna czymś ich ugościła :) Kupiłam więc makaron, cukinię, paczkę jędrnych pieczarek i szpinak oraz kawał gorgonzoli do sosu :) Kawałki cukinii i pieczarek miło uzupełniały smak jędrnego makaronu al dente, z którymi fajnie komponował się szpinak. Całość idealnie podkreślił kremowy i słonawy smak gorgonzoli. Mam nadzieję, że przyjaciołom smakowało … :) Myślę, że to fajna propozycja na zdrowy obiad.
Składniki:
6 -8 porcji
500 g makaronu świderki
125 g gorgonzoli
2 średniej wielkości cukinie
400 g szpinaku (użyłam mrożonego w liściach)
500 g pieczarek
250 g mrożonego groszku cukrowego
4 ząbki czosnku
600 g naturalnego jogurtu greckiego
2 łyżki oliwy z oliwek
sól
pieprz
Wykonanie:
Cukinię myjemy i kroimy w półplasterki, pieczarki obieramy i kroimy w plasterki, czosnek przeciskamy przez praskę, a gorgonzolę kroimy w kostkę.
Makaron gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
Na dużej patelni rozgrzewamy oliwę i podsmażamy na niej czosnek. Po chwili dodajemy pieczarki, cukinię i szpinak. Gdy cukinia delikatnie zmięknie dorzucamy groszek. Mieszamy. Po około 3-4 minutach odstawiamy z gazu, po czym dorzucamy ser, wlewamy jogurt i intensywnie mieszamy.
Na koniec dorzucamy ugotowany makaron, ponownie mieszamy i podajemy.
Smacznego!
Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie mi niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJĘ
Źródło:http://panismaczna.com/makaron-ze-szpinakiem-gorgonzola-cukinia-i-pieczarkami