ßßß Cookit - przepis na Placuszki z cukinii z łososiem

Placuszki z cukinii z łososiem

nazwa

Wykonanie

Sezon na cukinię trzeba w pełni wykorzystać, ponieważ to niezwykle wdzięczne warzywo. Sprawdzi się w daniu wytrawnym i słodkim, smażone, pieczone, gotowane... można je przyrządzić na tysiąc sposobów. Jeśli znudziły się Wam tradycyjne placki ziemniaczane, to zapraszam do wypróbowania placuszków z cukinii.
/ inspiracja /
1 duża lub 2 małe cukinie
2 łyżeczki jogurtu naturalnego
pół cebuli
2 jajka
6-9 łyżek mąki
1 duży ząbek czosnku
posiekany koperek, szczypiorek, natka pietruszki - u mnie garść ziół, można dać tylko jeden rodzaj
ok.1 płaska łyżeczka soli morskiej
ok. 0,5 łyżeczki pieprzu czarnego
Cukinie myjemy. Odcinamy końcówki i bez obierania ścieramy na tarce o grubych oczkach. Lekko solimy i odstawiamy na 10 minut. Po tym czasie cukinie bardzo dokładnie odciskamy z nadmiaru wody. Dodajemy pokrojoną w kostkę cebulę, jajka, jogurt, mąkę i garść posiekanego koperku, pietruszki, czy szczypiorku (lub wszystkie). Wyciskamy ząbek czosnku. Doprawiamy pieprzem. Dokładnie mieszamy, aż wszystkie składniki się połączą. Ciasto powinno być dość gęste. Na patelni mocno rozgrzewamy olej. Nakładamy po łyżce ciasta, spłaszczamy i smażymy z obu stron na złoty kolor (jeśli placki rozpadają się nam na patelni, to powinniśmy dodać więcej mąki do ciasta. Placki z cukinii można jeść na ciepło i na zimno podane np. z jogurtem lub serkiem naturalnym i łososiem wędzonym.
Przy okazji chciałabym zapytać czy korzystacie z portali na których można zamawiać jedzenie online z restauracji w Waszym mieście, np. foodpanda.pl ? Jaką macie opinię?
Źródło:http://przykubkukawy.blox.pl/2014/05/Placuszki-z-cukini-z-lososiem.html