ßßß

* jagody + konfitura jagodowa***Wczoraj na poczcie odebrałam tajemniczą przesyłkę z Austrii. Niosąc ją do domu, nie mogłam się doczekać aż ją otworzę! W środku znalazłam cztery pyszne ciasta:strudel z jabłkami (Ölz Apfelstrudel) 400 g,strudel z makiem (Ölz Mohn Strudel) 350 g,strudel z masą orzechową (Ölz Nuss Strude) 350 g orazchałkę z rodzynkami (Ölz Rosinenzopf) 600 g.trzy deseczki śniadaniowe, które są przeurocze!Produkty firmy Ölz miałam okazję jeść już dwa razy (struclę bożonarodzeniową i makowiec). Można kupić je np. w Kauflandzie. Muszę przyznać, że jakościowo przewyższają gotowe produkty tego typu, wyróżniając się lepszym składem (choć wiadomo, że nie idealnym), krótkim terminem przydatności (co świadczy o małej ilości dodatków, mających zapewnić świeżość) i naprawdę dobrym smakiem! No ale nie ma się co dziwić, w końcu to produkt szwajcarski, a nasze polskie "gotowe ciasta" nie mogą się z nimi równać.
Dziś śniadaniowa wariacja z jabłkowym strudlem. Producent zapewnia, że jest to pyszne ciasto drożdżowe z dużą ilością jabłek w owocowym nadzieniu, które faktycznie jest wyjątkowo soczyste i smakuje prawie jak domowe! Zwykle produkty tego typu mają chemiczny posmak i zapach, są przesłodzone, a ciasto jest za suche lub zbyt mokre. Tutaj przyznam, że mocno się zdziwiłam, bo słodycz jest idealnie wyważona, a ciasto mięciutkie i pachnące i z przyjemnością się je zjada. Cała strucla zniknęła w mgnieniu oka! Oczywiście, gdy jest taka okazja - piekę domowe ciasto. Jednak gdy brak nam czasu, a goście u drzwi - polecam to ciasto z całego serca! Ölz radzi, by krótko podpiec ją w piekarniku, żeby zyskała smak ciasta dopiero co upieczonego w domu. Moja wersja właśnie tak smakowała. Pyszna, soczysta słodko-kwaśna strucla otulona sernikową chmurką czekoladową z dodatkiem jagód. Jedno z lepszych śniadań w ostatnim czasie!
/1 PORCJA//przepis autorski/200 g twarogu sernikowego1 jajko2 łyżki budyniu czekoladowegołyżeczka cukru trzcinowegotrzy plastry strucli jabłkowejłyżka konfitury jagodowej (u mnie Materne Jagoda)szczypta soliTwaróg zmiksować z pozostałymi składnikami (oprócz strucli) na gładką masę.Piekarnik rozgrzać do 170 stopni.Do naczynia przełożyć masę serową, ułożyć plastry strucli i udekorować jagodami.Piec około 25 minut.Po tym czasie wyjąć i zajadać póki ciepłe.Smacznego!