Jesień, a żywienie CZ II.

Wykonanie

Dieta rozgrzewająca
Latem często sięgamy po produkty chłodzące, są to głównie- cytrusy, jogurty i twarogi, surowe owoce i warzywa, produkty zimne. Jeśli będziemy tak się żywić jesienią i zimą będzie nam ciągle zimno, będziemy zmęczeni i ospali. Wirusy i bakterie mnożące się w powietrzu będą nam bardzo bliskie.
W okresie jesienno- zimowym tak jak wspomniałam w cz. I nie trzeba zwiększać kaloryczności. Trzeba po prostu przestawić swój sposób żywienia na zimowy. Z rana pijmy gorącą herbatę, ciepłą wodę z imbirem i cytryną. Jeśli pijemy kawę dosypujmy do niej cynamon. Śniadanie w diecie jesienno- zimowej to podstawa, musi być obfite i najlepiej żeby znalazło się w nim coś ciepłego.
Przy spożywaniu obiadu nie zapominajmy o gorących zupach, kremach. Do drugiego dania wybierajmy kasze albo ryż. Starajmy się, aby 2 posiłki z pięciu były posiłkami ciepłymi. Pomiędzy posiłkami wypijajmy ziołowe herbaty lub inne ciepłe napoje. Bardzo ważnym jest aby pamiętać, że cukier, a tym samym słodycze wychładzają organizm, osłabiają go, a to powoduje, że tracimy odporność i zmuszeni jesteśmy do przesiedzenia prawie całego jesienno- zimowego okresu w domu.
Produkty pożądane w tej diecie:
Imbir
Cynamon
Goździki
Miód
Maliny
Ostre papryczki
Lipa
Czosnek
Cebula
Warzywa i owoce ze szczególnym uwzględnieniem tych bogatych w witaminę c
Pigwa
Por
Źródło:http://kokieteriasmaku.blogspot.com/2013/09/jesien-zywienie-cz-ii.html