ßßß Cookit - przepis na Strucla drożdżowa z owocami

Strucla drożdżowa z owocami

nazwa

Wykonanie

Zaczęłam przygotowywać struclę około 20 i niczego nie podejrzewając, żyłam w błogim przekonaniu, że o 22 to już będzie ciastem pachniało w całym domu. Owszem ciasto wyszło pyszne, urosło przepięknie i pachniało w całym domu i ogrodzie, ale dopiero o 1 nad ranem. Jak wniosek? Strucla drożdżowa potrzebuje czasu i cierpliwości, ale za to odwdzięcza się po stokroć. Pyszne owoce, puszyste ciasto i chrupiąca kruszonka. Nic bardziej pysznego na jesienną słotę. Ja wykorzystałam jabłka, gruszki i ananasa, ale nadzienie może być dowolne. W grę wchodzą nawet owocowe przetwory.
750 g mąki pszennej
100 ml ciepłej wody
50 g drożdży świeżych
100 g cukru
2 jajka
100 g masła
szczypta soli
75 ml kremówki
100 g bułki tartej
100 g maki pszennej
100 g cukru
50 g masła
- Z drożdży, wody, szczypty cukru i łyżki mąki robimy zaczyn.
- Jajka mieszamy z roztopionym masłem i śmietanką oraz cukrem.
- Do przesianej mąki dolewamy zaczyn i mieszankę z jajkami. Wyrabiamy ciasto, aż nam się znudzi tzn. długo. Ma odchodzić od rąk, tworzyć całość i nie być zbyt zwarte. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 2 godziny.
- Jabłka, gruszki i ananasa obieramy ze skórki, pozbywamy się niejadalnych środków i kroimy w drobną kostkę. Wszystkie owoce dokładnie mieszamy.
- Z masła, cukru i mąki zagniatamy kruszonkę, do momentu w którym będzie przypominać mokry piasek.
- Wyrośnięte ciasto wyjmujemy z miski, chwilę przerabiamy i rozwałkowujemy na 3-4 mm. Dzielimy na pół. Każdą połówkę posypujemy bułką tartą i układamy na niej owoce. Zwijamy, ale niezbyt ciasno.
- Obie strucle układamy na blasze, zostawiając między nimi przerwę. Posypujemy je kruszonką i odstawiamy na 1 godzinę. Następnie wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 C i pieczemy przez 35-40 minut.
Smacznego:)
Źródło:http://pod-zielonym-niebem.blogspot.com/2014/10/strucla-drozdzowa-z-owocami.html