Wykonanie
Znowu przykładowe wegańskie zakupy. Teoretycznie gdyby odjąć
mleko i placki to byłoby 20 z hakiem, bo nie są to produkty powiedzmy "obowiązkowe", a bardziej moja fanaberia, tym bardziej, że mamy sezon na
owoce i warzywa. Dorzucając do tego produkty
białkowe, jak na przykład
fasola (6zł/kg) i
skrobiowe (np
ryż 4zł/kg) i trochę ziaren typu
słonecznik (7zł/kg) czy
siemię lniane (6zł/kg) można skomponować zdrowe, wegańskie i zbilansowane w składniki odżywcze posiłki. Po dorzuceniu np
sałaty (1,5zł/główka, jednej na dwa dni), można zmieścić się w dziennym wyżywieniu spokojnie w 15-20 złotych. W zależności od doboru produktów, można też spokojnie spaść poniżej tych 15 złotych.Co jakiś czas właśnie decyduję się na tego typu wpis, aby pokazać, że weganizm nie oznacza dużych nakładów finansowych, szukania specjalnych produktów w różnych
drogich sklepach. Wszystko co jest potrzebne da radę spokojnie kupić na rynku i w pobliskich sklepach.-
mleko 5- placki orkiszowe 3 , 50-
papryka biała 2,50-
papryka czerwona 1,20-
brzoskwinie 3-
nektarynki 1,5-
winogrona 2,5-
bób 1,5-
pomidory 4-
arbuz 2,5-
kukurydza 3-
ogórki 1,5