ßßß Cookit - przepis na PSYCHODIETKA

PSYCHODIETKA

nazwa

Wykonanie

Słodkość dla wymagających, czyli szybki torcik, który wykonamy nie używając cukru, mąki i glutenu. Idealny na upalne dni - zwłaszcza z posypką owocową .
Obiecałam Wam kilka ulubionych przepisów z Warsztatów BEZ CUKRU (możecie zerknąć na relację zdjęciowa, jeśli jeszcze nie widzieliscie), ten będzie pierwszym z nich.
To cudeńko pochodzi z pysznego bloga Dietetycznie Siostro .
Kolejna propozycja zaciekawi zwolenników budyni i puddingów czekoladowych (tak, jest moim ulubieńcem!).
Składniki
(Na jeden blat)
- 3 białka
- 100g zmielonych migdałów
- 100g cukru pudru z ksylitolu
- 250ml śmietany 36%
Przygotowanie
Białka mieszamy ze zmielonymi migdałami oraz pudrem i wypełniamy masą okrągłą foremkę sylikonową o średnicy 22cm. Pieczemy na 170 stopni przez 35 minut – tak, aby wierz się lekko zarumienił. Studzimy i chowamy do lodówki na pół godziny. Zimną śmietanę ubijamy na bitą i przekładamy nią rozcięty biszkopt. Tort ozdabiamy według uznania - my użyłyśmy duuuużej ilości truskawek i liści mięty.
Smacznego! :-)
Źródło:http://www.psychodietka.pl/2014/06/dietetyczny-torcik-z-bita-smietana.html