ßßß Cookit - przepis na Rogaliki z kremem bazyliowym, suszonymi pomidorami i cheddarem

Rogaliki z kremem bazyliowym, suszonymi pomidorami i cheddarem

nazwa

Wykonanie

Lubicie rogaliki? Ja uwielbiam, pod każdą postacią :) Nie tylko słodką! Tym razem przygotowałam mini rogaliki z kremem bazyliowo-orzechowym i kozim serkiem. Przepis na krem znajdziecie tutaj . Zaskakujące połączenie smaków zostało dobrze przyjęte przez nasze kubki smakowe :) Po rozłożeniu całego nadzienia został mi kawałek ciasta. Mąż oczywiście nie przepuścił i zrobił sobie mini-pizzę – to tak w ramach wyjaśnienia do zdjęcia ;)
Składniki:
16 sztuk
Ciasto:
4 g suszonych drożdży
90 ml ciepłej wody
50 g cukru
½ łyżeczki soli
1 jajko
55 g miękkiego masła
250 g mąki pszennej
Nadzienie:
150 g kremu bazyliowoorzechowego z tego przepisu
5 suszonych pomidorków
30 g sera cheddar
1-2 łyżki parmezanu
łyżka masła
Wykonanie:
Ciasto: w misce miksera mieszamy drożdże i ciepłą wodę. Odstawiamy na 5 minut. Następnie dodajemy cukier, sól, jajko, masło i 150 g mąki. Miksujemy (z końcówką hakiem) na gładką masę i dodajemy pozostałą mąkę. Kilka minut ugniatamy, po czym przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejscy na 1,5 – 2 godziny.
Po tym czasie wyjmujemy ciasto na stolnicę chwilę dłonią ugniatamy i dzielimy na dwie części. Z każdej formujemy okrąg i dzielimy (krojąc jak pizzę; tworząc coś w rodzaju śnieżynki ;) ) na osiem części.
Nadzienie: ser trzemy na tarce, suszone pomidory kroimy w paseczki.
Na środku każdego trójkąta rozsmarowujemy krem bazyliowo-orzechowy, dodajemy paseczki suszonych pomidorów i cheddar. Zawijamy, tak aby powstał rogalik dłuższym bokiem do środka. Masło rozpuszczamy i smarujemy nim rogaliki. Na koniec rogaliki posypujemy serem.
Piekarnik rozgrzewamy do 200°C. Blachę wykładamy papierem do pieczenia i pieczemy rogaliki przez około 12-13 minut, aż nabiorą złotego koloru.
Smacznego!
Źródło:http://panismaczna.com/rogaliki-z-kremem-bazyliowym-suszonymi-pomidorami-i-mozzarella