ßßß Cookit - przepis na Sałatki na wiosnę: awokado i żurawina

Sałatki na wiosnę: awokado i żurawina

nazwa

Wykonanie

Wiosna oficjalnie wkroczyła w rok 2015. Rozpoczynam zatem nowy cykl przepisów "Sałatki na Wiosnę ". W cyklu tym pojawią się zarówno sałatki na śniadania jaki i sałatki do pracy. Ciepłe, wiosenne powietrze zachęca do wprowadzenia zmian do swojej diety, nie tylko w celu zgubienia zbędnych kilogramów, które pojawiły się tu i ówdzie w czasie zimy, ale również do stałych zmian nawyków żywieniowych. Wiem, sałatkowanie nie jest łatwą sprawą, gdy na głowie ma się milion obowiązków, dlatego moje przepisy na sałatki są łatwe i proste.
Pamiętajcie, że moje sałatki możecie spakować do pudełka i zabrać ze sobą do pracy! Możecie je również przygotować dzień wcześniej, wieczorem, a rano przełożyć do pudełka. Więcej o sałatkach przeczytacie w artykule Sałatka do pracy: tips & tricks .
Żeby oszczędzić sobie czasu ugotujcie makaron dzień wcześniej np. robiąc obiad. Zróbcie sałatkę dla dwóch osób, wasz facet z pewnością zje taką sałatkę w pracy ze smakiem, to samo zdrowie!
Składniki:
garść dowolnego makaronu (np. ugotowanego dzień wcześniej do zupy),
1/2 awokado,
2 łyżki kukurydzy z puszki,
2 łyżki czerwonej fasoli z puszki,
1 łyżka suszonej żurawiny,
2-3 łodyżki natki pietruszki,
szczypta suszonego tymianku,
szczypta oregano
1 łyżeczka oliwy z oliwek,
sól i pieprz do smaku.
Przygotowanie:
Makaron ugotować i odcedzić. Pozostawić do ostygnięcia.
Awokado pokroić w większe 2-3 centymetrowe kawałki.
Kukurydzę i fasolę przełożyć na sitko i opłukać pod bieżącą wodą, w celu pozbycia się smaku zalewy z puszki. Odstawić do ocieknięcia.
Makaron przełożyć do miski, dodać wszystkie składniki wraz z natką, którą należy podrzeć bezpośrednio przed dodaniem do sałatki. Posypać ziołami, posolić i popieprzyć do smaku.
Dodać oliwę i całość dokładnie wymieszać.
Smacznego!
Źródło:http://www.pelnalodowka.pl/2015/03/saatki-na-wiosne-awokado-i-zurawina.html