ßßß Cookit - przepis na Pyszne ciasto jogurtowe ze śliwkami

Pyszne ciasto jogurtowe ze śliwkami

nazwa

Wykonanie

Do tej pory pamiętam smak tego ciasta :) pamiętam... bo szybciutko zniknął ;) ma tak niesamowicie pyszny smak i aromat , że każdy jego kęs to przyjemność i do tego rozpływa się w ustach . Użyłam przyprawy do piernika firmy Skworcu i muszę przyznać , że przyprawy tak pięknie pachną , że moja szafka , gdzie je przetrzymuje przy każdym jej otwarciu , zachęca do częstego ich korzystania :)
Przepis znalazłam w książeczce kucharskiej dołączonej do "Świata kobiety "
Wymiary blaszki : 24 x 29 cm
Temp. pieczenia : 180 C
Czas pieczenia : 45 - 55 minut
Składniki:
150 g masła
150 g jogurtu naturalnego
150 g orzechów laskowych
2 łyżki " przyprawy do pierników " firmy Skworcu
3/4 szkl. szklanki cukru
3 jajka
250 g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia firmy Skworcu
500 g śliwek
100 g dowolnego dżemu
50 g płatków migdałowych
Sposób przygotowania:
Miękkie masło ucieramy na puszystą masę razem z cukrem. Stopniowo dodajemy po jednym jajku.
Mąkę przesiewamy , wsypujemy zmielone orzechy i proszek do pieczenia. Masę jajeczną łączymy ze składnikami suchymi i dodajemy jogurt.
Przygotowane ciasto przelewamy do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia.
Śliwki myjemy , kroimy na pół i każdą obtaczamy w przyprawie do pierników , następnie układamy na cieście.
Wkładamy foremkę do nagrzanego piekarnika do temp. 180 i pieczemy ok. 45 - 55 minut. Pilnujemy , jak ciasto będzie miało już skorupkę na wierzchu i będzie ładne złociste to powinniśmy go już wyjąć z piekarnika.
Po wystudzeniu rozsmarowujemy na wierzchu dżem i posypujemy zarumienionymi na patelni płatkami migdałowymi.
Smacznego
Źródło:http://smakolyki-moniki.blogspot.com/2014/08/pyszne-ciasto-jogurtowe-ze-sliwkami.html