ßßß Cookit - przepis na Ślimaczki kakaowo-migdałowe

Ślimaczki kakaowo-migdałowe

nazwa

Wykonanie

Kochani, jak idą przygotowania? Makaron zrobiony? Mak zmielony? Prezenty zapakowane? A może zdecydowaliście się dać komuś coś zrobionego samodzielnie? Według mnie taki dodatek do prezentu jest najlepszy i mnie najbardziej cieszy :)W tamtym roku zdecydowałam się na ciastka, a także kremy. Podobnie było dwa lata temu i tak też będzie tym razem. Ciasteczka i muffinki sprawdzają się za każdym razem. Dzisiaj proponuję Wam 'ślimaczki', których sam widok wywołuje uśmiech na twarzy obdarowanego. Nie są zbyt słodkie, więc można się śmiało częstować.
Składniki:
300g mąki pszennej
130g margaryny Palna spółki Bielmar
50g drobnego cukru
2 żółtka
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1,5 łyżki kakao
0,5 łyżeczki cynamonu
1 opakowanie cukru migdałowego
Przygotowanie:
Mąkę, masło, cukier, proszek oraz żółtka umieszczamy w misce i zagniatamy kruche ciasto. Dzielimy je na dwie części. Do jednej dodajemy kakao i cynamon, a drugą łączymy z cukrem migdałowym.
Rozwałkowujemy obie masy, układamy jedna na drugiej i zawijamy. Powstały rulon zawijamy w folię i wkładamy do zamrażarki na około godzinę. Po tym czasie tniemy go na kawałki o grubości 5 milimetrów.
Gotowe ciasteczka przekładamy delikatnie na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Pieczemy w 180 stopniach przez 30 minut. Podajemy po wystudzeniu- szklanka mleka sprawdzi się idealnie.
Smacznego :)
Źródło:http://kamciss-zyciezesmakiem.blogspot.com/2014/12/slimaczki-kakaowo-migdaowe.html