ßßß Cookit - przepis na BANANOWA FANTAZJA

BANANOWA FANTAZJA

nazwa

Wykonanie

Składniki:
biszkopt ( upiec 2 takie biszkopty)
- 4 jajka
- 1 szkl. cukru pudru
- 3 czubate łyżki mąki pszennej
- 2 pełne łyżki ciemnego kakao
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
masa serowa:
- 4-5 bananów
- 500 g twarożku w wiaderku
- 400 g śmietany kremówki
- 3 śmietanfixy
- 2 łyżki cukru
- 1 opakowanie cukru waniliowego
- sok z cytryny
dodatkowo:
-polewa czekoladowa
- kilka plasterków banana
Sposób przygotowania:
Jajka utrzeć z cukrem, aż masa będzie gęsta i biała. Następnie przesiać obydwie mąki, kakao oraz proszek do pieczenia, wymieszać. Stopniowo dodawać do masy z jajek.Formę prostokątną wysmarować masłem (tylko dno!) i wysypać bułką tartą, wlać ciasto. Biszkopt piec w piekarniku nagrzanym do 175 stopni przez 30-35 minut.
Twaróg z wiaderka utrzeć z cukrami. W drugim naczyniu ubić na sztywno kremówkę ze śmietanfixami . Po ubiciu wmieszać delikatnie do sera. Banany obrać pokroić w grubsze talarki, skropić sokiem z cytryny.
Biszkopt posmarować lekko masą, ułożyć plasterki bananów, przykryć drugą warstwą masy, przykryć drugim biszkoptem. Wierzch lekko posmarować masą, udekorować polewą czekoladową i krążkami bananów.
Źródło:http://pao77.blox.pl/2012/07/BANANOWA-FANTAZJA.html