ßßß Cookit - przepis na Sernik obłędnie kokosowy

Sernik obłędnie kokosowy

nazwa

Wykonanie

Kocham wszystko co kokosowe. Do sernika kokosowego już się przymierzałam czas jakiś, ale chyba żaden do końca do mnie nie przemawiał... aż do dzisiaj.... Sernik ten znalazłam u Kasi na blogu Słodkie fantazje . Jest cudownie kokosowy, a jednocześnie kremowy. Wpasuje się w gust kokoso-maniaków, ale i nie tylko ;) Od dzisiaj jeden z moich ulubionych.... Polecam Wam i to baaardzo :)
Składniki na spód:
220g ciasteczek owsianych lub pełnoziarnistych
100g wiórków kokosowych
50g gorzkiej czekolady
100g masła
Czekoladę i masło rozpuścić w kąpieli wodnej. Ciasteczka zmiksować dokładnie malakserem. Dodać pozostałe składniki i zmiksować raz jeszcze. Dno tortownicy (24cm) wyłożyć dokładnie papierem do pieczenia. Spód wylepić masa ciasteczkową i wstawić do lodówki.
Składniki na pastę kokosową:
200g wiórków kokosowych
3 łyżki cukru pudru
Wiórki miksować dokładnie malakserem ok. 1-2 minuty. Gdy staną się mokre i lepkie dodać cukier i miksować kolejne 2 minuty. Całość powinna nabrać konsystencji gęstej śmietany.
Składniki na masę serową:
700g tłustego twarogu zmielonego trzykrotnie (może być też ser sernikowy)
400ml mleka kokosowego
200ml śmietany kremówki
4 jajka
100g białej czekolady (rozpuszczonej w kąpieli wodnej i przestudzonej)
pasta kokosowa (ta wcześniej przygotowana)
1 szkl. cukru pudru
100g wiórków kokosowych
Wszystkie składniki bardzo dokładnie zmiksować. Na koniec dodać czekoladę i wiórki kokosowe i zmiksować raz jeszcze. Masę serową wylać na ciasteczkowy spód.
Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec ok 50 minut w temp 160-165 stopni (na dolnej półce umieścić blaszkę z wodą). Po tym czasie piekarnik wyłączyć, uchylić drzwiczki i wystudzić sernik. Gdy będzie już zimny wstawić na noc do lodówki.
Składniki na krem:
200ml śmietany kremówki
100g serka sernikowego lub homogenizowanego
1-2 łyżki cukru pudru
ewentualnie śmietan fix w razie potrzeby
50g płatków kokosowych do dekoracji
8 szt. pralin raffaello do dekoracji
Śmietanę ubić na sztywno. Pod koniec ubijania dodać cukier puder do smaku. Serek wmiksować delikatnie. Kremem posmarować wierzch sernika. Udekorować płatkami kokosowymi i pralinami oraz listkami mięty. Smacznego :)
Źródło:http://mojepasjekrakow.blogspot.com/2013/06/sernik-obednie-kokosowy.html