8 pomysłów na kanapki w wersji słodkiej

nazwa

Wykonanie

Jeśli myślicie, że kanapka to tylko kawał chleba z szynką i serem, czas zmienić nastawienie. Dzisiaj mam dla Was kilka propozycji na kanapki w wersji słodkiej. Jesteście gotowi?
1. Kanapka z jambon, śliwką, miętą i sosem balsamicznym
Taką inspirację kanapkową przywieźliśmy ze słonecznej Portugalii. Jedliśmy ją przechadzając się ulicami Porto i została z nami. Jest po prostu doskonała!
2. Kanapka z cheddarem i jabłkiem
W dzieciństwie do szkoły dostawałam standard kanapkowy. Czyli chleb z szynką i serem. Do tego babcia dorzucała jabłko. Wiem, że to może brzmieć dziwnie, ale lubiłam zagryzać kanapkę jabłkiem. Po latach zrobiłam swoją wersję. Zrezygnowałam z szynki i myślę, że wyszło naprawdę świetnie.
3. Kanapka z ricottą, truskawkami i sosem balsamicznym
Tą kanapką zawsze rozpoczynam sezon truskawkowy. Jest absolutnie nieziemska!
4. Kanapka z serem pleśniowym i żurawiną
Szybka, prosta i smaczna kombinacja. Jeśli lubicie sery pleśniowe, to opcja dla Was.
5. Kanapka z białym serem i borówkami
Zrobiłam ta kanapkę kiedy nie miałam weny na to, co przygotować sobie na śniadanie. Zasmakowała nie tylko mnie, ale i mojemu synowi, który kocha borówki nad życie.
6. Kanapka z bryndzą i karmelizowaną marchewką
Karmelizowana, słodka marchewka świetnie łączy się z lekko słoną bryndzą. Połączenie nietypowe, ale na pewno warte wypróbowania.
7. Kanapka z figą, ricottą i sosem balsamicznym
Po tym jak wpakowałam truskawkę na kanapkę, postanowiłam pokombinować jeszcze trochę. Figa tez świetnie się sprawdzi na kanapce.
8. Kanapka z kozim serem, rukolą i dżemem porzeczkowym
To kanapka to kolejny efekt naszych podróży. Podobną, bo z dżemem kaktusowym, zjedliśmy na Fuerteventurze i muszę przyznać, że przepadłam.
Smacznego!
Źródło:http://kropla-oliwy.blogspot.com/2018/02/8-pomysow-na-kanapki-w-wersji-sodkiej.html