ßßß Cookit - przepis na *Regularne jedzenie bananów chroni układ krążenia. Owoce są bowiem źródłem potasu, obniżającego ciśnienie tętnicze krwi.

*Regularne jedzenie bananów chroni układ krążenia. Owoce są bowiem źródłem potasu, obniżającego ciśnienie tętnicze krwi.

nazwa

Wykonanie

212. Wegańskie gryczane kotleciki bananowe. Sztuka iluzji :)
lipca 02, 2013
Pisałam ostatnio przy okazji gotowanych na mleku płatków gryczanych, że robi się z nich papka w nieciekawym kolorze i że świetnie będą nadawać się na placuszki. I tak właśnie jest :) Nie wiedziałam jak nazwać te placuszki, bo nie przypominają ani pancakesów, wyglądają jak serniczki, ale nimi nie są. Najbardziej wyglądem zbliżone są do kotlecików. Dlatego nadałam im taką właśnie nazwę. Do tego bez jajek i mleka, czyli wegańskie, ale też bez dodatku cukru - dzięki mocno dojrzałemu bananowi. Dla równowagi niesłodki twaróg śmietankowy i mamy ciekawe śniadanie.
Cytrynowe wegańskie kotleciki gryczane z bananem podane z twarogiem śmietankowym
Ostatnio przeglądając przepisy, natknęłam się na kilka ciekawostek o bananie:
*Owoce banana to żółtawe, podłużne, charakterystycznie wygięte jagody (jagoda jest określeniem fachowym - do roślin wytwarzających jagody należą m.in. pomidor, cytryna, porzeczka, winorośl, ogórek, dynia, a także czarne jagody, czyli borówki czarne).
*Dieta bogata w banany wspomaga układ nerwowy. Średni owoc zawiera niemal tyle samo magnezu, co garść orzechów. Pierwiastek ten bierze udział w dostarczaniu energii dla mózgu. Dzięki temu banany poprawiają pamięć i koncentrację.
*Jedzenie przynajmniej jednego banana dziennie odżywia organizm i wspomaga jego regenerację.
*Banany to skuteczny środek na zgagę. Lekko niedojrzałe, zielonkawe owoce mogą też zapobiegać wrzodom. Ich miąższ zawiera dużo skrobi, która wyścieła błonę śluzową żołądka, chroniąc ją przed uszkodzeniami wywołanymi przez soki trawienne.
*Średni owoc zawiera niemal tyle samo magnezu, co garść orzechów. (Od dziś zaczynam je jeść codziennie!)
*Banany to największe kwitnące rośliny zielne, często mylnie uważane za drzewa. Osiągają wysokość ośmiu (pewne źródła podają, że nawet kilkunastu) metrów.
*Ciekawostką jest też fakt, że istnieją banany o smaku jabłka, a także takie, z których wyrabia się włókna, z których następnie produkowany jest papier i liny.
Share This Story
You Might Also Like
Źródło:http://poraneknaslodko.blogspot.com/2013/07/212-weganskie-gryczane-kotleciki.html