ßßß Cookit - przepis na Tort urodzinowy

Tort urodzinowy

nazwa

Wykonanie

Moja córka właśnie dziś kończy 4 latka i z tej okazji upiekłam dla niej tort.
Córeczko moja, wszystkiego najlepszego Ci życzę, spełnienia marzeń i wiecznego optymizmu :*
Biszkopt:
6 jajek
12 łyżek cukru
3 płaskie łyżki mąki tortowej
2 pełne łyżki kakao
Masa:
2 kostki masła
2 szklanki cukru
1,5 szklanki mleka
4 łyżki mleka w proszku
sok z 2 cytryn
Dodatkowo:
1 puszka brzoskwiń
posypka cukrowa
posypka waflowa
Wykonanie:
Białka ubijam na sztywną pianę na najwyższych obrotach. Do ubitych białek dosypuję po trochu cukier i ucieram do rozpuszczenia. Obroty zmniejszam do minimum i dodaję po jednym żółtku, przesiewam mąkę z dodatkiem kakao i mieszam do połączenia się składników.
Piekarnik nagrzewam do 170°C, tortownicę o średnicy 24 cm wykładam papierem do pieczenia, przekładam ciasto i wstawiam do gorącego piekarnika na 35-45 minut. Upieczone wyjmuję i rzucam o podłogę z wysokości kolan.
Odpinam obręcz i studzę ciasto, potem kroję na 3 części.
Mleko zagotowuję, masło ucieram z cukrem na puch i dodaję po łyżce gorące mleko. Potem wsypuje mleko w proszku, a na końcu sok wyciśnięty z dwóch cytryn. Masę wstawiam do lodówki.
Brzoskwinie osączam na sicie zlewając cały zawarty w puszcze sok, rozcieńczam 1/2 szklanki przegotowanej wody i zostawiam do nasączenia blatów. Owoce kroję w plasterki.
Na paterze układam jeden krążek biszkoptowy, nasączam ponczem brzoskwiniowym, układam plastry brzoskwiń, wykładam cienką warstwę masy, układam kolejny krążek, nasączam, układam plastry brzoskwiń, rozsmarowuję cienką warstwę masy, przykrywam trzecim krążkiem, nasączam i masą smaruję wierzch i boki ciasta.
Pozostałą masę przekładam do rękawa cukierniczego, wyciskam różyczki ozdabiam posypką cukrową i waflową. Całość wstawiam na noc do lodówki.
Źródło:http://ciateczkowypotwor.blogspot.com/2014/12/tort-urodzinowy.html