ßßß
Hummus to pasta z ciecierzycy, pasty sezamowe, czosnku, soku z cytryny i oliwy z oliwek, pochodząca z Libanu, a dziś jadana na całym świecie. Oczywiście występuje w rożnych wersjach z różnorodnymi dodatkami: z kuminem, zatarem czy kuminem. Dziś zapraszam Was na tradycyjny hummus. Idealny do pity, do smarowania grzanek, do grillowanych warzyw. Tak na prawdę idealny do prawie wszystkiego.
HummusCzas przygotowania: 10 minutSkładniki:1 słoik ciecierzycy w zalewie (520 g)3 ząbki czosnkusok z 1/2 dużej cytryny2 łyżki sezamowej pasty tahini1/2 szklanki oliwy z oliwek EVsól morskanatkaodrobina papryki w proszku
Wykonanie:Ciecierzycę odcedzamy z zalewy. Czosnek obieramy i kroimy na kawałki. Ciecierzycę i czosnek wkładamy do blendera, dodajemy sok z cytryny, oliwę i sól. Wszystko dokładnie blendujemy na gładką masę, przekładamy do miseczki i wkładamy na 2 godziny do lodówki.Przed podanie hummus skrapiamy oliwą i oprószamy papryką.