ßßß Cookit - przepis na WEGAŃSKIE CIASTO BANANOWE Z PORZECZKAMI I GORZKĄ CZEKOLADĄ

WEGAŃSKIE CIASTO BANANOWE Z PORZECZKAMI I GORZKĄ CZEKOLADĄ

nazwa

Wykonanie

Oto wegańska wersja chlebka bananowego . Pierwsza blacha rozeszła się migiem i szybko trzeba było szykować kolejną porcję. Wykonanie, jak to często u mnie bywa, jest banalnie proste. Wystarczą składniki, miska, łyżka i odrobina szczerych chęci. W mojej wersji kwaskowatość porzeczek równoważy gorzka czekolada, ale do przyrządzenia tego ciasta możecie użyć dowolnych owoców lub zamienić je na orzechy, bakalie lub w ogóle zrezygnować z dodatków. Polecam bardzo!
Składniki (forma 20x30):
4 przejrzałe banany średniej wielkości
1 łyżka soku z cytryny
1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka mąki pszennej pełnoziarnistej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
1/2 szklanki oleju
1 szklanka porzeczek
2 paski gorzkiej czekolady, posiekanej drobno
Wykonanie:
Mąki, proszek do pieczenia, cukier i sól wymieszać w misce.
Banany i sok z cytryny zmiksować blenderem na gładką masę. Dodać do niej olej, wymieszać łyżką. Wsypywać suche składniki, cały czas mieszając.
Ciasto wyłożyć do formy wysmarowanej olejem i obsypanej mąką. Na wierzchu ułożyć porzeczki i posiekaną czekoladę (lekko je docisnąć).
Piec 45 minut w 180 stopniach, do suchego patyczka.
Smacznego!
Źródło:http://www.domowefrykasy.org/2015/07/weganskie-ciasto-bananowe-z-porzeczkami.html