ßßß Cookit - przepis na makaron ze szpinakiem i łososiem

makaron ze szpinakiem i łososiem

nazwa

Wykonanie

Uwielbiam dania z makaronem! Pisałam to już pewnie nie raz, ale nic nie poradzę na to, że tak jest :) Dania takie są łatwe, szybkie w przygotowaniu i prawie zawsze mamy w domu składniki, z których możemy wyczarować posiłek.
Poniżej makaron ze szpinakiem i niewielką ilością łososia.
Danie chciałam bardzo odchudzić i chyba mi się udało, poniżej składniki:
1 opakowanie mrożonego szpinaku (można użyć świeżego, ja po prostu w domu miałam mrożony)
100 gram łososia wędzonego
1 opakowanie małego jogurtu naturalnego (można użyć śmietanki bądź serka mascarpone)
3-4 ząbki czosnku
1 łyżka oleju, oliwy - ja użyłam łyżki oleju rzepakowego
makaron - ja użyłam pełnoziarnistego
przyprawy do smaku: sól, pieprz, czosnek
parmezan
Ten przepis jest bardzo łatwy i szybki w wykonaniu.
Z zamrażalnika wyjmujemy szpinak i zaczynamy od nastawienia wody na makaron, w czasie gdy się gotuje kroimy w plasterki czosnek i wrzucamy na patelnię z łyżką oleju rzepakowego. Podsmażamy. Dodajemy szpinak, mieszamy - żeby szybciej się rozmroził. Wrzucamy makaron na posoloną gotującą się wodę. Do naszego szpinaku z czosnkiem dodajemy drobno pokrojonego łososia i wszystko dokładnie mieszamy. Przyprawiamy solą i pieprzem oraz w miarę potrzeby czosnkiem granulowanym - ja użyłam kolorowego. Ugotowany makaron dokładamy do naszego szpinaku, mieszamy dokładnie. Wyłączamy gaz i dodajemy jogurt naturalny. Mieszamy jeszcze raz.
I wykładamy na talerze. Na wierzch możemy posypać parmezanem. Najbardziej wyczuwalny smak to czosnek i szpinak. Łosoś delikatnie podkręca smak. Pyszne!
Smacznego!
Źródło:http://culinaryisland.blogspot.com/2014/04/makaron-ze-szpinakiem-i-ososiem.html