ßßß Cookit - przepis na Szparagi w tempurze

Szparagi w tempurze

nazwa

Wykonanie

Ostatnio u mnie w kuchni królują szparagi. Szparagi z masłem, z miętą z beszamelem... No, ale jak jest sezon to trzeba korzystać, szczególnie, że uwielbiam ich smak i chrupką konsystencję.
Na dziś przepis na szparagi w tempurze, cieście dalekowschodnim, opartym na zimnej wodzie i samym żółtku z dodatkiem mąki i przypraw. Oryginalnie powinno się zastosować mąkę ryżową, ale pszenna w tym wypadku też dobrze wypada. Podanie: dowolne! Ja jadłam je w sosem sojowym i imbirem, czyli tak jak lubię, ale Wy możecie pokombinować i użyć własnych sosów czy dipów - będą się znakomicie komponować z tylko lekko słonym i delikatnym w smaku ciastem oraz warzywami.
Przepis pochodzi ze strony ugotuj.to, a autorem jest Pani Agnieszka Kręglicka.
Składniki:
1 pęczek zielonych szparagów
1 żółtko
3/4 szklanki lodowatej wody
3/4 szklanki mąki
szczypta proszku do pieczenia
szczypta czarnego sezamu
szczypta soli
olej do smażenia (dużo)
Przygotowanie:
Szparagi obierz do połowy łodygi obieraczką do warzyw, pokrój na kawałki o długości ok. 4 cm, osusz.
Żółtko roztrzep z wodą, dodaj mąkę, proszek do pieczenia i sezam, szybko zamieszaj. Bardzo ważne, żeby nie mieszać długo, bo ciasto będzie gumowate. Mogą zostać grudki. Ciasto powinno być rzadkie. Gęstość sprawdź, smażąc pierwszy kawałek - jeżeli spływa, dodaj trochę mąki, jeśli jest za gęste, rozrzedź wodą.
Maczaj pojedyncze kawałki szparagów w cieście i szczypcami wkładaj do gorącego oleju. Smaż partiami, osusz na papierze, podawaj gorące.
Gotowe!
Szparagi z tego przepisu są delikatne i jednocześnie chrupiące! Idealne jako dodatek do dania głównego lub jako przekąska do maczania w sosie sojowym lub dipie. Przy gotowaniu może się tak zdarzyć, że zostanie trochę ciasta - żadne problem. Otwórz lodówkę i wyjmij z niej swoje ulubione warzywa, a potem maczaj w cieście - będą równie wyborne. Jeśli masz, zanurz w tempurze krewetki lub kalmary - to jeden z najsmaczniejszych sposobów ich podawania! :)
Źródło:http://jedzeniezpasja.com/index.php?p=1_5&nid=27