ßßß Cookit - przepis na MUSZYNIANKA

MUSZYNIANKA

nazwa

Wykonanie

Niedawno dostałam do przetestowania wodę mineralną- Muszyniankę. Po lekkim liftingu firma delikatnie zmodyfikowała kształt butelki, teraz jest ona bardziej smukła. Zmianie uległo również logo, nazwa wody utrzymana jest w czerwono - srebrnej tonacji, zaś pod nią (w odróżnieniu od poprzedniej etykiety) umieszczono grafikę prezentującą pejzaż południowej Polski.
Muszynianka jest orzeźwiającą wodą. Pijąc ją zdecydowanie wyczuwamy charakterystyczny smak spowodowany dużą zawartością ważnych składników mineralnych. Naturalny gaz sprawia, że po dodaniu plasterków cytryny lub limonki do szklanki z Muszynianką naszym oczom ukazuje się dość efektowny obraz- pęcherzyki gazu osadzają się na plasterkach niczym perełki. Przy pewnej wybujałości fantazji można sobie wyobrazić, że pijemy szampana. Oczywiście na drugi dzień nie ma mowy o "przykrym efekcie dnia wczorajszego" ;-)
Muszynianka to naturalna woda mineralna. Stanowi doskonałe źródło magnezu i wapnia, ale też innych, cennych dla zdrowia składników.
Magnez jest nazywany pierwiastkiem życia. Jego wysoki poziom jest charakterystyczny dla Muszynianki . Pierwiastek ten ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju żywych organizmów, bierze udział w 300 procesach biochemicznych. Decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo – mięśniowego.
Wapń to główny budulec kości i zębów, reguluje równowagę w zakresie pobudliwości nerwowo-mięśniowej, utrzymuje prawidłową krzepliwość krwi. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania prawidłowej pracy serca i ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych. Zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie.
Wodorowęglany wpływają korzystnie na samopoczucie osób cierpiących na nadkwasotę oraz poprawiają stan chorych w początkowych stadiach cukrzycy, obniżają zawartość cukru we krwi i moczu. Obniżają wydzielanie acetonu i korzystnie wpływają na działanie insuliny oraz regulują Ph we krwi.
Prawidłowy poziom potasu jest bardzo istotny dla funkcji układu krążenia mózgowego oraz pracy serca. Potas obniża ciśnienie krwi, pomaga też w leczeniu alergii. Bierze udział w procesie skurczu mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego, w przewodnictwie bodźców nerwowych, aktywności enzymów, a wraz z magnezem gwarantuje zachowanie homeostazy komórkowej.
Żelazo jest składnikiem barwnika krwi, mięśni, enzymów. Uczestniczy w procesach oddychania tkankowego.
LEMONIADA CYTRYNOWO - POMARAŃCZOWA
Składniki (4 porcje):
2 pomarańcze,
2 cytryny,
4 łyżki cukru,
6 nasion kardamonu,
gałązka mięty,
1 litr zimnej wody, ja użyłam Muszynianki,
kilka kostek lodu.
Przygotowanie:
Pomarańcze i cytryny dokładnie myjemy. 1 pomarańczę i 1 cytrynę kroimy na półplasterki, wkładamy do dzbanka, zasypujemy cukrem i mieszamy. Wstawiamy do lodówki.
Nasiona kardamonu delikatnie rozgniatamy i wyłuskujemy owoce, wkładamy na rozgrzaną małą patelnię i podgrzewamy przez minutę aż uwolnią swój aromat. Dodajemy do dzbanka z cytrusami, wkładamy gałązkę mięty i mieszamy. Wstawiamy do lodówki na minimum godzinę (można dłużej), od czasu do czasu można mieszamy i ugniatamy końcem łyżki.
Wlewamy zimną wodę do dzbanka, dodajemy sok wyciśnięty z drugiej pomarańczy i z cytryny, dokładnie mieszamy. Podajemy z kostkami lodu.
Zmodyfikowany przepis pochodzi z: kwestiasmaku.com, dodaję go do akcji:
Źródło:http://bosko-bo-wlosko.blogspot.com/2014/07/lemoniada-cytrynowo-pomaranczowa.html