ßßß Cookit - przepis na Muffinki z rabarbarem i czekoladą

Muffinki z rabarbarem i czekoladą

nazwa

Wykonanie

Witam!
Tak tak, znów rabarbar... ile jeszcze można?! ;-) Chyba długo, a przynajmniej tak długo jak będzie dostępny, a nawet i dłużej, bo zamierzam go wsadzić w słoiki i w zamrażalnik ;-).
Dzisiaj jako dodatek do babeczek, w połączeniu z czekoladą!
To jest strzał w dziesiątkę, jeśli nie wierzycie, sprawdźcie sami! W przepisie wykorzystałam też kropelki czekoladowe. Doskonale sprawdziły się w wypieku, nieznacznie się rozpuściły, po upieczeniu dalej tworzą malutki kawałeczek twardej czekolady, która rozpuszcza się w ustach i doskonale dopełnia kwaśny smak rabarbaru.
Małą uwaga - im więcej rabarbaru, tym babeczki mogą być bardziej wilgotne i mniej urośnięte.
Zapraszam!
Składniki:
3 jajka
150 g cukru
1/2 łyżeczki ekstraktu z wanilii lub cukru waniliowego
200 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
75 g masła (roztopionego i przestudzonego)
75 ml maślanki
100 g kropelek czekoladowych
2-3 łodygi rabarbaru (niezbyt długie)
Wykonanie:
Mąkę, proszek, sól przesiewamy. Jajka ubijamy z cukrem na puszystą masę.
Do jajek dodajemy mąkę, roztopione masło, maślankę oraz pozostałe składniki, miksujemy aż wszystko się dokładnie połączy.
Rabarbar dokładnie myjemy, usuwamy liście i końcówkę przy korzeniach, kroimy w niezbyt grube plasterki, ok. 1 cm. Dodajemy do masy razem z kropelkami. Mieszamy.
Papilotki wypełniamy do 3/4 wysokości, babeczki pieczemy ok. 25 minut w 180 st., do suchego patyczka.
Smacznego!
Źródło:http://www.poracoszjesc.pl/2013/06/babeczki-z-rabarbarem-i-czekolada.html