ßßß Cookit - przepis na Ser kozi, omnomnomnom!

Ser kozi, omnomnomnom!

nazwa

Wykonanie

Ta sałatka jest jak powiew lata. Numer sześć na liście sałatek przeze mnie jedzonych - bo ten kto mnie zna, wie, że sięgam po nie bardzo ale to bardzo rzadko. Za to jak już sięgam to naprawdę dlatego, że są tego warte.
Składniki:
- Ser kozi
- Szynka dojrzewająca
- Mix sałat
- Garść płatków migdałowych
- Garść malin (mogą być mrożone)
- 1/4 arbuza
- szczypta kolorowego pieprzu Appetita
- 2 łyżki miodu kwiatowego
- liście bazylii do dekoracji
Przygotowanie:
Płatki migdałów prażę na patelni aż się zarumienią. Z arbuza za pomocą łyżki do lodów (możecie użyć też takiej do zupy), "wykrawam" kuleczki 4-5 sztuk. Ser kozi zawijam w szynkę dojrzewającą i przysmażam na patelni na małym ogniu pod przykryciem. Dzięki temu ser się w środku rozpuści.
Sos malinowy: Z pomocą przychodzi mi blender Chef by Kenwood. Mrożone maliny mielę w nim bez problemu na jednolitą masę. Przelewam ją do rondelka, podgrzewam aż zgęstnieje. Jeżeli jest za kwaśna (zdarza się) to dodaję po prostu cukru.
Mix sałat myję, osuszam i wykładam na talerz. Polewam sosem malinowym. Daję ciepły ser w szynce. Polewam sosem malinowym, posypuje płatkami migdałów, miodem i dekoruje bazylią. Kawałki arbuza i kilka kawałków sera luźno rozrzucam po talerzu. Podaję z pieczywem.
Źródło:http://abitepl.blogspot.com/2014/12/ser-kozi-omnomnomnom.html