ßßß Cookit - przepis na Pierwszy wpis :) i dietetyczny serniczek na początek :)

Pierwszy wpis :) i dietetyczny serniczek na początek :)

nazwa

Wykonanie

Wypadałoby się przedstawić- Jestem Kasia w sieci i wśród wielu znajomych znana jako Smerfetka- i niech tak zostanie będę waszą Gotującą Smerfetką :)
Co o sobie? Więc jestem studentką I roku studiów magisterskich a w wolnym czasie gotuję :)
Staram się żeby było dietetycznie bo niestety muszę się pilnować po stracie 27 kg ale ostatnio nie bardzo wychodzi ale za to jest smacznie :)
No więc na dziś pierwszy przepis- znaleziony, kiedyś w internecie, wypróbowany i teraz często pojawia się w moim menu mimo, że nie lubię serków wiejskich :P) Prosty, szybki i w sam raz dla tych którzy starają się dbać o linię a tęsknią za namiastką smaku domowych ciast :)
Dietetyczny a'la Serniczek :)
150 g serka wiejskiego
2 łyżki jogurtu naturalnego
sok z 0,5 pomarańczy
1 łyżeczka cukru waniliowego
1 łyżeczka cukru (ewentualnie słodzik/ miód)
rodzynki (wedle uznania)
skórka pomarańczowa do ozdoby
Pomarańcz sparzyć następnie przeciąć na pół i wycisnąć sok z połówki owoca.
Serek, jogurt oraz pozostałe składniki wrzucić do miski lub kubka, dolać sok pomarańczowy a następnie zmiksować blenderem do uzyskania gładkiej konsystencji. Przelać do miseczki/ pucharka i odstawić do lodówki bo najlepiej smakuje schłodzony :)
Źródło:http://smerfetkagotuje.blogspot.com/2013/04/pierwszy-wpis-i-dietetyczny-serniczek.html