ßßß Cookit - przepis na Mąka ryżowa. Serek homogenizowany. Placuszki.

Mąka ryżowa. Serek homogenizowany. Placuszki.

nazwa

Wykonanie

Kochani, dzisiaj bardzo ważny dla mnie dzień- studniówka. Oczywiście, stres jest, ale również dreszcz emocji i ogólna ekscytacja. Przygotowania trwały już od jakiegoś czasu, więc z pewnością wszystko się uda i każdy będzie chętnie wracał wspomnieniami do tego dnia :)
Dzień zabiegany, a przecież trzeba jeść. Mam dla Was coś zdrowego, lekkiego, ale dającego uczucie sytości. Dodatkowy plus to możliwość kombinacji z dodatkami lub samym serkiem (zamiast naturalnego sprawdzi się waniliowy). Inne placuszki z wykorzystaniem serka znajdziecie
TUTAJ :)
Składniki:
/8 sztuk/
100g mąki ryżowej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
30g roztopionego masła
150g serka homogenizowanego
1/2 szklanki mleka
dodatkowo:
syrop klonowy
kandyzowane jagody
orzechy włoskie
Przygotowanie:
W misce ucieramy jajko z masłem i serkiem homogenizowanym. Stopniowo dodajemy mąkę oraz proszek. Dolewamy mleko, żeby ciasto nie było zbyt gęste.
Na patelni rozgrzewamy olej i za pomocą łyżki wykładamy ciasto. Placuszki smażymy z obu stron do zarumienienia.
Podajemy na ciepło z ulubionymi dodatkami. U mnie syrop klonowy, orzechy włoskie, a także kandyzowane jagody.
Smacznego :)
Źródło:http://kamciss-zyciezesmakiem.blogspot.com/2015/01/maka-ryzowa-serek-homogenizowany.html