RAINBOW CUPCAKES

nazwa

Wykonanie

Jako że, kocham się w tęczowych kolorach, musiałam je zrobić. Wizualnie już je dawno wypatrzyłam. Pierwszy raz natknęłam się na nie u Cukrowej Wróżki, potem na różnych zdjęciach w necie, niedawno robiła je Bakelina...Tak się złożyło, że dostałam zamówienie na babeczki, w Kauflandzie znalazłam odpowiednie żelki - to było przeznaczenie, dopadło mnie więc postanowiłam wypróbować te kolorowe piękności. Żeby przesycić się tęczą same babki również były tęczowe, czyli powstały mega tęczowe cupcake-ki do kwadratu ;) Szkoda tylko, że nie mogłam ich zobaczyć w przekroju - zamówionych babek się nie kroi ;)))
Składniki na 12 szt.
100g miękkiego masła
1/2 szklanki cukru pudru
3 jajka
65 ml mleka
2 szklanka mąki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
szczypta soli
różnokolorowe barwniki spożywcze
żelki w kształcie tęczy
gwiazdki i motylki do dekoracji
Składniki na krem:
150 ml śmietany 30 %
250 g serka mascarpone
1/2 szklanki cukru pudru
Masło ucieramy z cukrem pudrem tak aby powstała gładka masa. Dodajemy jajka. W drugiej miseczce
mieszamy mąkę, proszek do pieczenia i sól. Następnie na najniższych obrotach dodajemy mieszankę mączną na przemian z mlekiem, mieszamy do połączenia składników. Ciasto dzielimy na 5 części, do każdej dodajemy inny kolor barwnika, mieszamy. Ciasto przekładamy do papilotek umieszczonych w formie do muffinek w następujący sposób: po jednej łyżeczce ciasta z każdego koloru ( na środek dna papilotki ) Pieczemy 20-25 min. w temperaturze ok 190 st. C.
Śmietanę 30% ubijamy na sztywno, dodajemy cukier puder oraz serek mascarpone i mieszamy. Biały krem przekładamy do rękawa cukierniczego i okrągłą tylką wyciskamy obłoczki, do drugiej części kremu dodajemy niebieski barwnik i wyciskamy 2 niebieskie obłoczki po przeciwnych stronach babeczki. Nakładamy tęczowy żelek, ozdabiamy gwiazdkami i motylkami i cupcake-i gotowe!!!
Źródła:
zaczerpnięte stąd i stąd :)))) ach jakie to proste ;)
Źródło:http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/2012/10/RAINBOW-CUPCAKES.html