ßßß
Dziś zapraszam Was na pyszne, pożywne i przede wszystkim bardzo zdrowe śniadanko. Oto moje najnowsze kulinarne odkrycie, czyli jarmuż na surowo. Długo się przed nim broniłam, jakoś mi się wydawało, że łączenie go z jogurtem to nie jest smaczny pomysł. Postanowiłam jednak zaryzykować zachęcona przepisami 7-dniowego detoxu Fit&Easy . Powiem Wam, że ten zielony koktajl jest rewelacyjny w smaku, ma taką lekko kwaskową nutkę jak kiwi. Jego smak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.Jarmuż to bardzo zdrowe warzywo kapustne o właściwościach antynowotworowych. Zawiera przeciwutleniacze sulforafan, beta karoten i luteinę, które hamują szkodliwe procesy oksydacyjne. Jest także bogaty w witaminę K, która hamuje rozwój niektórych nowotworów.Zielony koktajl z jarmużem i granatem będzie idealnym rozpoczęciem nowego dnia.
Czas przygotowania: 10 minutSkładniki:2 garści jarmużu w kawałkach1/2 banana2 łyżeczki siemienia lnianego250 g jogurtu naturalnegoziarenka granatu
Wykonanie:Wszystkie składniki koktajlu, oprócz ziarenek granatu, wkładamy do kielicha blednera i dokładnie miksujemy. Jeśli nie posiadacie blendera kielichowego zmiksujecie wszystko w jakimś dzbanku lub wyższym pojemniku. Koktajl podajemy posypany ziarenkami granatu.Najlepiej jest zjeść go od razu po przygotowaniu..