ßßß Cookit - przepis na Baleron wędzony - parzony

Baleron wędzony - parzony

nazwa

Wykonanie

Blog > Komentarze do wpisu
« Pizza domowa
Kiełbasa myśliwska z jelenia »
Baleron wędzony - parzony
Składniki:
- karczek wieprzowy
- peklosól
- pieprz ziarno
- listek laurowy
Karczek natrzeć peklosolą i odłożyć do lodówki na 24h. Po tym czasie przygotować solankę wg. tabeli dziadka na 3-5dni z nastrzykiem.
Po peklowaniu karczek zamoczyć w wodzie na 2-3h. Osuszyć. Jeśli ktoś posiada można go włożyć w osłonki pęcherze lub jelita odpowiedniej wielkości i sznurujemy przędzą. Jak nie ma to używamy siatki wędliniarskiej lub sznurujemy. Jeśli wkładamy w jelita lub pęcherze należy je nakłuć w kilku miejscach i zanurzamy w wrzącej wodzie celem obkurczenia osłonki.
Po osuszeniu wędzimy ciepłym dymem do barwy brązowej.
Parzymy w wodzie o temp. ok. 80 stopni do osiągnięcia wewnątrz temp. ok. 68-70 stopni.
Studzimy do odparowania, a następnie do temp. ok. 6 stopni.
Smacznego
poniedziałek, 22 kwietnia 2013, beiot
poleć znajomemu » śledź komentarze (rss) »
TrackBack
Komentarze
Ostatnie wpisy
Mielonka z dziczyzny – ...
Peklowanie zalewowe
Peklowanie suche, solenie
Polędwiczki z warchlaka
Polędwica i szynka z jelenia
Chlebek orkiszowy Wiesława
Mój prezent gwiazdkowy 2015
Pasztet myśliwego
Rosół z kaczki
Dzika kaczka wędzona
_________________________ __________________________
__________________________ __________________________ Licznik gości ____________________________ On-line: _________________________
Smaczne Zdrowe Wyroby Domowe
Wypromuj również swoją stronę __________________________
__________________________ __________________________ __________________________ __________________________ __________________________ Zdjęcia i teksty na tej stronie są mojego autorstwa i zabrania się ich kopiowania, powielania i wykorzystywania do celów komercyjnych bez mojej zgody!!! Wykorzystanie przepisów oraz instrukcji mojego autorstwa znajdujących się na tym blogu w celach komercyjnych wymaga zgody autora!!!
design by SenTineL Wood.n
Pisz blog
zamów newsletter
Źródło:http://wyrobydomowe.blox.pl/2013/04/Baleron-wedzony-parzony.html