Witrażyki na choinkę

nazwa

Wykonanie

Uwielbiam ten przepis pierniczki są bardzo trwałe by w końcu zmięknąć chociaż w tamtym roku szybko znikły z choinki :). Nadają się na różne ozdoby piernikowe, można je zrobić wcześniej i zamknąć w szczelnym pojemniczku by nie nabrały wilgoci wówczas szybko zmiękną. Mimo użycia sztucznego miodu nie tracą swojego cudownego smaku.
Składniki :
60 dag mąki pszennej
3/4 szklanki miodu naturalnego
1/4 szklanki miodu sztucznego
1/2 szklanki cukru pudru
1/2 kostki masła
1 jajko
2-4 łyżki przyprawy korzennej
2 łyżeczki sody oczyszczonej
20 dag kolorowych landrynek
Opis wykonania :
1. Masło roztapiamy razem z miodem i cukrem pudrem, studzimy. do masy dodajemy stopniowo przesianą mąkę, jajko, sodę i przyprawę korzenną, zagniatamy ciasto.
2. Ciasto dzielimy na pół, pierwszą połowę wałkujemy cienko, wykrawamy foremkami różne kształty.
3. Landrynki dzielimy kolorami i drobno tłuczemy. Pierniczki układamy na blaszce wyścielonej papierem do pieczenia. W każdym ciastku tuż przy brzegu robimy słomką dziurkę umożliwiającą zawieszenie pierniczka.
4. W środku ciastek wycinamy okienka, ja posiadam specjalne foremki więc nie musiałam dodatkowo wykrawać. W okienka wkładamy pokruszone landrynki. Pieczemy ok. 12 minut w 160 C, aż landrynki się rozpuszczą.
źródło : Ciasta i ciasteczka - Olimp media
Justyna L.
Zwariowana żona i mama, kochająca swoje pasje. Mająca 1000 pomysłów na minutę. Lubię podróżować i odkrywać nowe smaki, w kuchni nigdy się nie nudzę i dobrze się bawię eksperymentując. Od niedawna fanatyczka fotografii kulinarnej i nie tylko.
Podobne Przepisy
Źródło:http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/2013/11/witrazyki-na-choinke.html