ßßß Cookit - przepis na Pierogi z kapustą i grzybami

Pierogi z kapustą i grzybami

nazwa

Wykonanie

14:21 Jedz Taniej 0 Comments
Mam nadzieję, że nie macie nam za złe, że w ostatnim czasie trochę ociągamy się z wrzucaniem postów. W ramach rekompensaty dzisiaj umieszczam przepis na tradycyjne polskie pierogi, pochodzący z kuchni mojej mamy.
Potrzebujemy:
1. Na ciasto
0.25 kg mąki
1 łyżkę oleju
szczyptę soli
ciepłą wodę
2. Na farsz
0.5 kg kiszonej kapusty
15-20 dag grzybów suszonych
m ałą cebulę
3. Śmietana
Przygotowanie
Stworzenie pierogów nie jest sprawą prostą. Zwłaszcza, jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tą typowo polską potrawą. Przedstawię Wam krok po kroku, co należy zrobić, żeby wyszły jak należy ;)
Krok pierwszy – farsz
Najpierw gotujemy kapustę. Gdy zauważymy, że jest już wystarczająco miękka, to odcedzamy ją i czekamy, aż ostygnie. W międzyczasie moczymy grzyby w wodzie i czekamy z 20-30 minut, aż odpowiednio nasiąkną. Następnie garnek z grzybami wstawiamy na palnik i wstawiamy na ogień i czekamy, aż grzyby się zagotują. Gdy ten proces nastąpi, grzyby odcedzamy i zalewamy raz jeszcze czystą, zimną wodą. Ponownie wstawiamy na palnik i gotujemy już do momentu, gdy poczujemy, że wystarczająco zmiękły.
Kolejnym krokiem jest pokrojenie cebuli (może być w talarki). Smażymy ją na odrobinie oleju, aż się zarumieni.
Gotowe produkty przepuszczamy przez maszynkę do mielenia i powstaje nam upragniony farsz, który doprawiamy pieprzem i solą - w zależności od wymagań Waszych kubków smakowych.
Nadmiar czasu, który pojawi się w momencie gotowania kapusty, czy grzybów spożytkować możecie na ciasto.
Przyrządzenie ciasta jest bardzo proste. Wystarczy wszystkie składniki wskazane w przepisie złączyć ze sobą. Powstały chaos bierzemy we własne ręce i ugniatamy ciasto aż uzyskamy jednolitą masę. Ciasto odstawiamy na parę minut i czekamy na farsz.
Gdy mamy już wszystko, urywamy kawałek ciasta i rozwałkowujemy go na cienki placuszek. Jego grubość powinna mieć mniej więcej 1 – 2 mm. Oczywiście, jeśli ciasto będzie Wam się przyklejać do deski, to możecie posypać ją mąką – powinno pomóc. Następnie bierzemy sobie większą szklankę i wycinamy nią kółeczka na naszym rozwałkowanym cieście.
Jesteśmy już na finiszu. Teraz wystarczy, że kółeczka uzupełnicie o farsz i ulepicie z nich pierogi. Wstawiamy większy garnek, wsypujemy do niego trochę soli i zagotowujemy wodę. Gdy to nastąpi, wrzucamy pierogi, które po paru chwilach powinny wypłynąć na wierzch. Jak to nastąpi, potrzymajmy je jeszcze z 2 – 3 minuty i możemy je śmiało wyciągać. Pierogi są gotowe.
Teraz już od Was zależy, jak je podacie. Ja osobiście wczoraj zjadłem je ze śmietaną i przyznam, że mi bardzo smakowały i takie też Wam polecę .
Ps. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze pierogi jeszcze troszeczkę podsmażam na patelni. Wtenczas nabierają nieco rumieńców i są bardziej chrupiące.
Smacznego!
Źródło:http://cozjesc.blogspot.com/2013/01/pierogi-z-kapusta-i-grzybami.html