ßßß Cookit - przepis na Gotowanie

Gotowanie

nazwa

Wykonanie

Dzisiaj poszłam na zakupy spożywcze bardzo głodna, ale stało się coś dziwnego. Zawsze w takich momentach mam ochotę na coś słodkiego, duuużo słodyczy..a dzisiaj chciałam coś zdrowego. Nałapałam więc dużo warzyw i owoców. Teraz czas na gotowanie :)
Z racji, że jest piątek, a ja idę na 12 do pracy, zrobiłam szybkie i bezmięsne danie. Curry z warzywami i ryżem to idealna propozycja na pyszny i zdrowy obiad, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie.
Przyznam, że ja jestem mięsożerna i chętnie bym dorzuciła tam jakiegoś kurczaka, ale w wersji wege też jest ekstra.
Potrzebujemy:
1 małego kalafiora
1 dużą marchewkę
1 szklankę fasolki szparagowej (u mnie mrożona)
400 ml mleczka kokosowego
2 łyżki oleju ryżowego lub roślinnego
sól do smaku
1 mała biała papryka (można użyć w innym kolorze
kilka kropli soku z cytryny
1 łyżeczkę cukru
przyprawy: duża szczypta kardamonu i ostrej papryki, mała szczypta cynamonu, 1/2 łyżeczki imbiru i kolendry, 1 łyżeczka kurkumy
ryż
Kalafiora dzielimy na różyczki. Marchewkę obieramy i kroimy w słupki. Paprykę kroimy z dużą kostkę.
Na patelni rozgrzewamy olej, podsmażamy przez minutę kalafiora z marchewką. Dodajemy fasolkę i paprykę, wsypujemy przyprawy, mieszamy. Wlewamy mleczko kokosowe, dodajemy sól do smaku i cukier. Gotujemy pod przykryciem do miękkości warzyw. Na koniec dodajemy sok z cytryny do smaku.
Podajemy z ryżem.
Smacznego :)
Źródło:http://www.kuchnia-elexis.com/2015/10/curry-z-kalafiorem-marchewka-i-fasolka.html