Wykonanie
Naładowałam swoje wewnętrzne akumulatory do maksimum. W następnym
poście pokażę Wam jak wyglądał mój dzisiejszy dzień bo właśnie jestem na etapie zgrywania i obrabiania zdjęć. Zdradzę, że było wesoło, smacznie i były żagle. Do tego sympatyczne towarzystwo. Uwielbiam takie pracowite dni i mam nadzieję, że będą powtarzały się częściej. Szczególnie, że wreszcie dopisuje pogoda. Uwielbiam upały!Czuję się jak wulkan energii (chociaż dochodzi północ) i dzięki temu udało mi się opublikować kolejny post z przepisem. Ciężko mi się siada do komputera bo codziennie spędzam czas na pobliskich placach zabaw lub jeżdżę plażować nad okolicznymi jeziorami.Dzisiejszy przepis pojawił się już na blogu wcześniej. Tym razem jednak postanowiłam go trochę „podrasować” i opublikować ponownie. Jest to nasz ulubiony gulasz. którego w przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie trzeba długo gotować. Wystarczy mu zaledwie 15 minut. Właśnie ze względu na ten ciągły brak czasu w mojej kuchni zaczęły królować dania szybkie, syte i najlepiej takie, które smakują dobrze również na zimno. Pakuję go wtedy w pojemnik i na plaży jest jak znalazł. Ten gulasz można jeść zarówno na ciepło, jak i na zimno.
Składniki na gulasz:2
piersi z kurczaka2-3
suszone pomidoryduża garść
szpinaku w liściachgarść
rukoli3
szalotki2 ząbki
czosnku100ml
śmietany 30-36%
oliwa lub
olejsól i
pieprzPiersi z kurczaka kroimy w kostkę, podsmażamy na rozgrzanym tłuszczu z posiekanymi –
szalotką oraz
czosnkiem. Dodajemy posiekane
suszone pomidory, rozdrobniony
szpinak,
rukolę oraz
śmietankę. Mieszamy i dusimy około 15 minut. Podajemy np. z kluskami śląskimi, dowolną
kaszą lub
ziemniakami wody.Składniki na kluski śląskie:ugotowane
ziemniaki – najlepiej w mundurkach, następnie obrane i przeciśnięte przez praskę (lub zmielone w maszynce do
mięsa)
mąka ziemniaczanaZiemniaki przekładamy do miski i ugniatamy od góry. Dzielimy całość na 4 części a następnie następnie jedną ćwiartkę odkładamy na bok. W to miejsce nasypujemy
mąkę ziemniaczaną (objętościowo równą wyjętej części
ziemniaków). Dodajemy pozostałe
ziemniaki i dokładnie wyrabiamy na gładką masę.Formujemy małe kulki (wielkości
orzecha włoskiego). Po środku kciukiem robimy dziurkę.Wrzucamy na wrzątek (posolony) i gotujemy mniej więcej przez 10 minut od wypłynięcia.