ßßß Cookit - przepis na Mini pizza na średnim cieście z serem Korycińskim Czesławy Zarzeckiej

Mini pizza na średnim cieście z serem Korycińskim Czesławy Zarzeckiej

nazwa

Wykonanie

Blog > Komentarze do wpisu
« Szynka z piersi i udek z ...
Tatar ze śledzia korzennego »
No to kochani dzisiaj was zaskoczę smacznym specjałem w mini pizzach .
Moje mini pizze dzisiaj są wyjątkowe . Właściwie mają wyjątkowy składnik , a jest nim ser Czesławy Zarzeckiej o smaku pomidorów suszonych bazyli i czosnku w prost idealny składnik :)
Najważniejsze informacje o serze Czesławy Zarzeckiej dowiecie się tutaj
Jeśli jednak nabrałeś chęci i szukasz swojego smaku zapraszam na stronkę o ofertach smaków do Pani Czesławy Zarzeckiej tu
Ser Koryciński „Swojski” – to produkt regionalny, wytwarzany w znajdującej się w północno-wschodzniej części Polski podlaskiej gminie Korycin. Powstała w XVI wieku wieś, o tej samej nazwie, to urokliwy, wyróżniający się czystym środowiskiem, teren wtulony pomiędzy Puszczę Knyszyńską a Biebrzański Park Narodowy. Mieszkańcy Korycina, jak głosi legenda, nauczyli się produkcji serów od Szwajcarów, którzy w czasie potopu szwedzkiego, w latach 1655 - 1660, brali udział, po stronie Polskiej, w walkach na Podlasiu. Niektórzy ranni żołnierze wracali do zdrowia w folwarku Kumiała w okolicach Korycina. Część z nich osiedliła się w Polsce na stałe i przekazała recepturę wyrobu sera miejscowej ludności.
Ser koryciński wyrabia się ze świeżego, niepasteryzowanego mleka krowiego, z dodatkiem podpuszczki i soli, która pełni również funkcję naturalnego konserwantu. W tradycyjnej technologii produkcji podpuszczkę, czyli enzym odpowiedzialny za koagulację (ścinanie się) mleka, pozyskiwano ze startych na proszek żołądków cielęcych. Dziś używana jest wyłącznie podpuszczka mleczarska.
W kolejnym etapie produkcji ser, posiadający jeszcze postać skrzepu, formowany jest w owalną bryłę o średnicy 30cm i wadze dochodzącej nawet do 3.5kg. Na wyprodukowanie takiej ilości sera potrzeba około 30 litrów mleka.
W końcowym etapie produkcji ser, w odpowiedniej formie, przenosi sie do chłodnego pomieszczenia. Tam, właściwie pielęgnowany, leżakuje od kilku dni do nawet dwóch miesięcy, aż uzyska pożądane stadium dojrzewania.
Współcześnie, podążając za kulinarnymi upodobaniami klientów producenci wzbogacają ser różnego rodzaju naturalnymi dodatkami takimi jak: suszone zioła i owoce, czosnek a nawet orzechy włoskie czy oliwki. Okres leżakowania sera jest także znacznie krótszy.
Ser Koryciński „Swojski” to produkt całkowicie naturalny. Nie zawiera żadnych sztucznych konserwantów, chemicznych polepszaczy czy barwników. To ser dojrzewający, zmieniający swój smak, konsystencję i barwę w zależności od okresu leżakowania. Jest produktem zdrowym, posiadającym wysokie walory odżywcze, produkowanym ze świeżego, surowego mleka pochodzącego od krów swobodnie pasących się na zielonych łąkach malowniczego Podlasia.
Ser Koryciński „Swojski” jest doceniany nie tylko przez ludność lokalną. Zyskuje coraz większe uznanie w Polsce i poza jej granicami. Ciesząc się uznaniem klientów zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. w 2004r. został uhonorowany Perłą w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo.
W 2005 roku Ser Koryciński „Swojski” został wpisany na listę produktów tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zaś w sierpniu 2012r. został zarejestrowany przez Komisję Europejską uzyskując certyfikat „Chronione Oznaczenie Geograficzne”, który ogranicza jego produkcję wyłącznie do terenów trzech gmin województwa podlaskiego, znajdujących się w powiecie sokólskim: gminy Korycin, Suchowola oraz Janów.
W zależności od naszych upodobań smakowych u Pani Czesławy Zarzyckiej możemy zamówić smak według swojego upodobania .
Mini pizza :
500 gram maki typ 500 Młyn Kopytowa
40 g drożdży świeżych
woda 250 m ciepła
cukier 1 łyżeczka
sól pół łyżeczki
Dodatkowo :
200 g sera Korycińskiego o smaku suszonych pomidorów Bazyli i czosnku Czesławy Zarzeckiej
pieczarki 10 szt
bazylia i oregano po 1 łyżeczce
papryka czerwona 1 szt
keczup 100 gram
Do miski wsypujemy make i robimy w niej dołek .
W szklance ciepłej wody rozrabiamy drożdże z cukrem .
Rozrobione drożdże wlewamy w zagłębieniu mąki i delikatnie mieszamy i zostawiamy na 15 minut do wyrośnięcia.
Dodajemy sól i wyrabiamy ciasto , zostawiamy na 30 minut do wyrośnięcia.
Wyrośnięte ciasto dzielimy na małe porcję z których robimy placuszki.
Każdy placuszek smarujemy keczupem .
Posypujemy ziołami.
Kroimy paprykę i pieczarki drobno w plastry i paseczki.
Ser Koryciński z suszonym pomidorem, bazylią i czosnkiem kroimy w plastry , kostkę lub jak kto woli .
Każdy placuszek posypujemy papryką pieczarkami i serem Korycińskim .
Zapiekamy 25 minut w 170 stopniach .
Ser Koryciński z suszonym pomidorem, bazylią i czosnkiem rozpuszcza się podczas pieczenia . Jest idealnym składnikiem do pizzy . Wzbogacony smak sera jest bardzo wyraźny i smaczny .
poniedziałek, 19 stycznia 2015, rozowakuchnia
poleć znajomemu » śledź komentarze (rss) »
Kuchnia prosta i smaczna. Każdy znajdzie dla siebie coś smacznego .
Komentarze
O mnie
Joanna Gralik
Jestem mamą cudownej córki i żoną wspaniałego męża. Miłość do kulinarnych wyzwań narodziła się u mnie dopiero, kiedy założyłam rodzinę. To właśnie dzięki niej udało mi się stać tym, kim jestem. Uwielbiam bawić się w kuchni i tworzyć całkiem nowe dania. Moje hobby to fotografia, kocham czytać książki. Bloga prowadzę z prawdziwą przyjemnością i pasją. Znajdziecie tu przepisy i zdjęcia dań, słodkości,artykuły i wiele innych ciekawostek.
Kontakt do mnie [email protected]
Tweety na temat @GralikJoanna
Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Joanna.
Pisz blog
zamów newsletter
Źródło:http://rozowakuchnia.blox.pl/2015/01/Mini-pizza-na-srednim-ciescie-z-serem-Korycinskim.html