ßßß Cookit - przepis na Szybki mazurek na waflach (bez pieczenia)

Szybki mazurek na waflach (bez pieczenia)

nazwa

Wykonanie

Jak się ma Głodzillę na stanie, to czasem się cierpi na rozpaczliwy deficyt czasu, energii a nawet pomysłowości własnej 😛 W tym momencie z pomocą przybył mi najnowszy „Poradnik Domowy”, w którym odnalazłam „przepis” na wymieniony wyżej mazurek (oczywiście poddałam go lekkim modyfikacjom).
Nigdy bym nie pomyślała, że z wafli można zrobić coś, co można mazurkiem nazwać. Do tej w mojej wyobraźni i wspomnieniach był to przeraźliwie słodki placek na kruchym cieście z dodatkiem bakalii lub świeżych owoców. Taka kaloryczna bomba w nagrodę za postne wyrzeczenia.
Składniki :
opakowanie suchych wafli prostokątnych lub kwadratowych
1/2 puszki masy kajmakowej krówkowej
1/2 puszki masy kajmakowej czekoladowej
100 g poiekanych orzechów włoskich (+ kilka połówek do dekoracji)
100 g posiekanych orzechów laskowych
Proces przygotowania mazurka jest prosty jak budowa cepa. Bierzesz wafel, kładziesz go na arkuszu papieru np. śniadaniowego, coby nie wypaskudzić masą blatu kuchennego i smarujesz. Posypujesz orzechami (wybranymi lub zmieszanymi). Smarujesz kolejny wafel i przykładasz lepką stroną do poprzedniej warstwy, po czym smarujesz z drugiej strony i powtarzasz proces do końca wafli lub smarowidła. Przy ostatnim waflu możesz mieć chwilę refleksji odnośnie dekoracji „mazurka”. Możesz posypać całą jego powierzchnię orzechami – od razu przestanie się lepić. Równie dobrze, i moim zdaniem ładniej, jest wysypać wzorek i poczekać (około 2 godzinki) aż masa kajmakowa obeschnie, tworząc lśniącą powierzchnię.
Related Posts
Babka ziemniaczana z białą kiełbasą
Kajmakowy mazurek z migdałami
Blok czekoladowy
Babka na winie musującym
Biała kiełbasa pieczona w garnku rzymskim
Źródło:http://agatagotuje.pl/szybki-mazurek-na-waflach-bez-pieczenia