ßßß Cookit - przepis na Tiramisu

Tiramisu

nazwa

Wykonanie

Tiramisu
Print Recipe
Danie Desery
Kuchnia Włoska
Porcje Czas przygotowania
10 osób 30 minut
Passive Time
12 godzin
Porcje Czas przygotowania
10 osób 30 minut
Passive Time
12 godzin
Tiramisu
Print Recipe
Danie Desery
Kuchnia Włoska
Porcje Czas przygotowania
10 osób 30 minut
Passive Time
12 godzin
Porcje Czas przygotowania
10 osób 30 minut
Passive Time
12 godzin
Składniki
500 g mascarpone
3 szt. jajek oddzielnie żółtka i białka
3,5 łyżki cukru pudru
2 paczki biszkoptów lady fingers
1 szklanka kawy rozpuszczalna (z około 5-6 łyżeczek), pażona (3 espresso)
4 łyżki kakao
2 łyżki likieru amarreto lub kawowego opcjonalnie
Porcje: osób
Sposób przygotowania
Przygotować wysoką (minimum 8 cm) formę o średnicy 25 cm lub prostokątna o podobnej powierzchni np. 20 cm x 25 cm, może być forma żaroodporna, ceramiczna. Od wielkości formy zależy ilość warstw jakie uda się nam ułożyć. Można również deser układać w pucharkach.
Zaparzyć kawę i ostudzić, wymieszać z likierem. Jajka włożyć do zlewu i sparzyć wrzątkiem. Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę. Żółtka umieścić w misce dodać cukier puder i zmiksować(do potrojenia objętości) na jasną puszystą masę. Następnie powoli dodawać mascarpone i delikatnie mieszać trzepaczką lub miksować na najniższych obrotach do połączenia się składników. Na koniec dodać białka i delikatnie wymieszać łyżką (najlepiej drewnianą). Białka można wykorzystać w całości lub tylko część. To zależy od nas jak puszysty chcemy mieć krem.
Biszkopty zanurzać na chwilę i w kawie i układać na dnie formy, przykryć częścią kremu i posypać 1 łyżką kakao. Namoczyć kolejną porcję biszkoptów w kawie i ułożyć na warstwie kremu posypanego kakao. Posmarować kremem, posypać kakao i ułożyć ostatnią - trzecią warstwę biszkoptów, kremu i kakao (mogą być tylko dwie warstwy to w zależności od wybranej formy). Schładzać przez minimum 4 godziny (najlepiej jednak całą noc).
Share this Recipe
Źródło:http://wypiekirumience.pl/przepisy/tiramisu