ßßß Cookit - przepis na Sałatka owocowa …wspomnienie lata

Sałatka owocowa …wspomnienie lata

nazwa

Wykonanie

Deser ten nazwałam „ Wspomnienie lata” ponieważ najlepiej smakuje on latem z racji tego, że właśnie wtedy ogólnie dostępne są polskie truskawki. Zimą do dyspozycji mamy tylko truskawki importowane, najczęściej pryskane by przedłużyć ich trwałość w transporcie i niestety nie pachną one i nie smakują tak jak te nasze „letnie” truskawki.
Do przygotowania sałatki potrzebne będą:
1 banan
6 truskawek
1 łyżka masła
sok z 1/2 cytryny
150 ml soku malinowego (najlepiej naturalnego babcinej roboty)
3 łyżki octu balsamicznego
Powyższe składniki starczą do przygotowania deseru dla 2 osób
Truskawki myjemy i kroimy w cząstki. Banana obieramy i kroimy w skośne plastry. Sokiem wyciśniętym z 1/2 cytryny zalewamy banany, w ten sposób zatrzymamy proces utleniania w nich następujący dzieki czemu nie zciemnieją.
Na patelni rozpuszczamy łyżkę masła, nastepnie dodajemy sok malinowy oraz ocet balsamiczny. Całość podgrzewamy na wolnym ogniu, cały czas mieszając, aż składniki się zredukują i uzyskamy konsystencję gęstego sosu.
Owoce układamy w pucharkach i polewamy gorącym jeszcze sosem.
Deser dekorujemy listkiem świeżej mięty i gotowe!
Źródło:http://www.kulinarny-blog.pl/salatka-owocowa-wspomnienie-lata