ßßß Cookit - przepis na Piknik BlogerChef - relacja

Piknik BlogerChef - relacja

nazwa

Wykonanie

Wczoraj tj. w niedzielę, 23 czerwca miałam okazję wziąć udział w Pikniku Kulinarnym organizowanym przez BlogerChefa . Pierwsza część imprezy tj. finał konkursu BC oraz konferencja wystartowały już w sobotę. Impreza odbyła się w eleganckim miejscu Columna Medica w Łasku koło Łodzi.
Cała niedziela upłynęła mi na spotkaniach, degustacjach i gotowaniu z pasjonatami kuchni: blogerami, szefami kuchni oraz partnerami imprezy. Pod względem organizacyjnym event naprawdę bardzo dobrze się udał. Z tej strony ciepło pozdrawiam organizatorkę: Kasię z bloga wkrainiesmaku, która dzielnie czuwała nad całym wydarzeniem. Zdecydowanie polecam wszystkim tą imprezę kulinarną i czekam z niecierpliwością na kolejną edycję, by znów móc się pojawić. Piknik BlogerChef'a to bardzo sympatyczne spotkanie, przy okazji którego można było się wiele nauczyć oraz poznać fantastycznych ludzi.
W programie Pikniku znalazły się naprawdę ciekawe propozycje: finał konkursu z Teekanne, wielkie grillowanie z Janem Niezbędnym, Prelekcja: „Rola piwa w kuchni” połączona z degustacją piw z browaru Amber, warsztaty czekoladowe, warsztaty słodkich wypieków oraz warsztaty kuchni polskiej. W ramach strefy otwartej kulinarnego Hyde Parku każdy mógł także wyczarować coś smacznego w kuchni BlogerChef’a.
W niektórych elementach imprezy uczestniczyłam biernie, czyli przyglądałam się, słuchałam oraz degustowałam. Ale miałam też okazję wziąć udział i gotować wraz z innymi blogerami.
Zaczęliśmy od spotkania z czekoladą, gdzie doświadczony czekoladoznawca Piotr Chylarecki nauczył nas temperować czekoladę. Każdy uczestnik stworzył też własną tabliczkę czekolady oraz lizaki z finezyjnymi dodatkami. Cali byliśmy w czekoladzie, więc było naprawdę słodko ;).
Później odbyły się warsztaty kuchni polskiej, gdzie zmierzyliśmy się z niełatwymi, lecz bardzo smacznymi daniami. Gotowaliśmy grupowo pod czujnym okiem znanego szefa kuchni Adama Chrząstowskiego .
W efekcie miłej współpracy z Adą , Laurą i Piotrem powstała okrasa z wędzonego pstrąga. Danie to okazało się dla mnie miłym zaskoczeniem i zdecydowanie podbiło moje kubki smakowe.
Okrasa z wędzonego pstrąga
A oto pozostałe warsztatowe dania (mam nadzieję, że uda mi się zdobyć przepisy):
Rekonstruowany chłodnik litewski z jajkiem w koszulce
Kulebiak z miętusa i młodej kapusty
Frykas z perliczki wielkopolskiej z ziemniaczaną babką
Pieczone naleśniki z owocami leśnymi i twarożkiem
PS. Przepisy na warsztatowe dania kuchni polskiej postaram się zamieścić w następnych dniach ;)
Źródło:http://www.smakiempisany.pl/2013/06/piknik-blogerchef-relacja.html