ßßß Cookit - przepis na Placki marchewkowo-ziemniaczane

Placki marchewkowo-ziemniaczane

nazwa

Wykonanie

Zanim dodam kolejną słodkość która dosyć niedawno wyszła z piekarnika (i którą jestem wręcz zachwycona, zdradzę, że jest czekoladowa, no kto zgadnie co to :P?) dodaję pomysł na obiad.
Ostatnio mnie i przyjaciółkę naszła ochota na... placki ziemniaczane. Ale po takich tradycyjnych mój brzuch nie był by zadowolony więc postanowiłyśmy je zrobić w piekarniku. Ale i tak trafiłyśmy na przeszkody... w mieszkaniu był jeden ziemniak i co tu począć. A, więc "paczymy" na parapet, a tam marchewka... więc, do roboty!!!
1 duży ziemniak
2-3 marchewki
2 jajka
1 łyżka skrobi ziemniaczanej
1 łyżka mąki pszennej pełnoziarnistej
przyprawy
Marchew i ziemniaka zetrzeć na dużych oczkach i dodać pozostałe składniki. Dokładnie wymieszać. Formować zgrabne placki i kłaść na blaszce wyłożonej papierem. Piec 45min w temp 180stopni. 10min przed końcem delikatnie przewrócić je na drugi bok.
Podawać z sosem czosnkowym i ketchupem.
Źródło:http://siaskowe-gotowanie.blogspot.com/2012/02/placki-marchewkowo-ziemniaczane.html