ßßß Cookit - przepis na Ciasto owsiane

Ciasto owsiane

nazwa

Wykonanie

Desery na depresję
Desery na depresję to kolejna odsłona Kryzysowej Książki Kucharskiej. Tym razem skupiam się na deserach, które w czasie depresji ekonomicznej pozwolą nam osłodzić trochę życie. Przepisy będę umieszczał trochę rzadziej, bo co za dużo to nie zdrowo :), ale zachęcam do regularnego sprawdzania.
Strony
O MNIE
KONTAKT
MEDIA O MNIE
DRUGI BLOG
środa, 19 lutego 2014
O tym, że owies jest dobry to wiedzą nawet konie, które lubią go jak Miss Złotego Warkocza seks. Do tego ciekawym wynalazkiem są przetworzone w postaci płatków, które potrafią być bazą wielu dań i deserów. Zazwyczaj w firmie ciastek, teraz w formie ciasta.
Składniki:
- 30 dag płatków owsianych błyskawicznych
- 2,5 szklanki wody
- 3/4 szklanki cukru
- budyń waniliowy
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1/3 kostki margaryny
- aromat mgdałowy
Wykonanie:
W zasadzie to wszystko ze sobą mieszamy, przy czym margarynę możemy pokroić na mniejsze kawałki i taką masę umieszczamy w keksówce, a ją z kolei w nagrzanym do 180 stopni piekarniku na jakieś 40 minut.
Źródło:http://deserynadepresje.blogspot.com/2014/02/ciasto-owsiane_19.html