ßßß

Orzeźwiające, delikatne i niezwykle puszyste ciasto z aromatycznymi jagodami i poziomkami. Proste i szybkie w przygotowaniu i co ważne można je przygotować bez pieczenia. Deser idealny na letnie dni.
pół szklanki mleka (125 ml)2 czubate łyżki żelatyny200 g śmietanki kremówki 30%200 ml mleka skondensowanego150 g poziomek150 g jagódok. 100 g biszkoptówok. 100 ml kremówkiMleko lekko podgrzewamy, dodajemy żelatynę i mieszamy do momentu rozpuszczenia (w razie problemów można znów postawić na niewielkim ogniu i mieszać do rozpuszczenia - nie gotować).Studzimy.
Kremówkę ubijamy, a następnie powoli, delikatnie mieszając wlewamy mleko skondensowane, a następnie mleko z rozpuszczoną żelatyną.Masę dzielimy na dwie części. Do jednej dodajemy lekko rozgniecione borówki, do drugiej poziomki. Mieszamy do połączenia składników.Na dno tortownicy z obręczą (ok. 18 cm) wykładamy biszkopty. Boki smarujemy tłuszczem. Wykładamy najpierw poziomkową masę, a na nią masę jagodową - wygładzamy. Chłodzimy w lodówce.Gdy masa stężeje ubijamy kremówkę, którą następnie dekorujemy ciasto. Wysypujemy pozostałe owoce na wierzch ptasiego mleczka.








