ßßß Cookit - przepis na TATAR Z ŁOSOSIA PODANY NA PUREE Z KALAFIORA I FETY

TATAR Z ŁOSOSIA PODANY NA PUREE Z KALAFIORA I FETY

nazwa

Wykonanie

Kto mnie zna, ten dobrze wie, że po uszy zakochana jestem w łososiu! Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok propozycji przetestowania najnowszego produktu firmy Suempol, jakim jest tatar z łososia atlantyckiego. Pan Łosoś przypłynął do mnie kilka dni temu i od razu wylądował na moim talerzu. "Tatar z łososia atlantyckiego przygotowywany jest z najlepszej, najbardziej delikatnej, starannie wyselekcjonowanej części fileta. Powstaje z łososia atlantyckiego żyjącego w krystalicznie czystych wodach Norwegii. Dostawcy z wielopokoleniowym doświadczeniem dbają o to aby surowiec który trafia do naszej firmy był najwyższej jakości i pochodził tylko ze sprawdzonych źródeł. Sekret wysokiej jakości tkwi w wieloletnim doświadczeniu i wykorzystaniu technologii, opartej w dużym stopniu na pracy ręcznej, od ręcznego zasolenia począwszy. Zastosowanie tradycyjnej receptury produkcji sprawia, że Tatar z łososia zachowuje wszystkie najcenniejsze walory smakowe" - tak o produkcie pisze firma Suempol. A co napisać mogę ja? Że właściwie nic dodać, nic ująć. Tatar smakuje wyśmienicie, odpowiednio doprawiony, podany z innymi produktami stanowi wartościowy i smaczny posiłek. Moja propozycja to tatar podany na puree z kalafiora i sera feta, w towarzystwie jabłka, całość skropiona sokiem z cytryny.
Przepis (jedna porcja):
100g Tatara z łososia (firmy Suempol)
200g ugotowanego kalafiora
50g sera feta
1 łyżeczka soku z cytryny
1 (małe jabłko)
sól, pieprz (do smaku)
Kalafior razem z serem feta zblendować, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Tatar z łososia wymieszać z solą i pieprzem oraz sokiem z cytryny. Jabłko umyć, obrać, pokroić w drobną kosteczkę. Na talerzu, za pomocą metalowego kółka (rantu) uformować puree z kalafiora i fety oraz tatar z łososia. Obok ułożyć pokrojone jabłko. Całość skropić sokiem z cytryny. Podawać.
Jeśli jesteście fanami łososia to tatar z pewnością przypadnie Wam do gustu, zachwyci Wasze podniebienia. Polecam Wam jego zakupienie! A gdy już kupicie tatar i będziecie rozkoszować się jego smakiem, przy okazji możecie również wziąć udział w konkursie, do czego gorąco Was zachęcam! Aby wziąć udział w konkursie „Puść oczko do łososia” wystarczy zrobić sobie ciekawe selfie z kartonikiem, a następnie umieścić je na podanej stronie oraz czekać do 21.08 na ogłoszenie wyników. Można wygrać tablet Samsung Galaxy Tab 3, kosz piknikowy albo bony do Duki o wartości 100 zł. Więcej o informacji o konkursie znajdziecie na stronie internetowej .
Źródło:http://tastyy.blogspot.com/2014/07/tatar-z-ososia-podany-na-puree-z.html